Domov / Tip na film / Akčný / Tip na film: Ahjussi – Man From Nowhere
zdroj: imdb.com

Tip na film: Ahjussi – Man From Nowhere

Napriek tomu, že tento rok bude film Ahjussi oslavovať 10. výročie od jeho premiéry, stále patrí medzi špičku kórejskej produkcie. Ak máte radi ťažšie filmy, pri ktorých je dôležité zamyslieť sa nad ich posolstvom, nemusíte viac hľadať. 

Ahjussi je jeden z napamätnejších filmov, v ktorých si zahral kórejský herec Won Bin. Príbeh hovorí o bývalom špeciálnom Agentovi Cha TaeShikovi. Jeho jediným spojením s vonkajším svetom je dievčatko SoMi (Sae-ron Kim), ktorá býva neďaleko. Jej matka HyeJong ukradne drogy od drogového kartelu a ukryje ich u Taeshika v záložni bez jeho vedomia. Členovia kartelu, ktorí zároveň robia aj s bielym mäsom a živia sa predajom orgánov, unesú SoMi a jej matku.

zdroj: imdb.com

Gang sľúbi Taeshikovi, že ich obe pustia, ak pre nich urobí jednu službičku, avšak všetko sa otočí proti nemu, keď zistí, že jeho úlohou je eliminovať šéfa nepriateľského gangu. Počas toho TaeShik objaví zúbožené HyeJongino telo a uvedomí si, že SoMi môže byť tiež v nebezpečenstve. Trýzni ho fakt, že SoMi by už mohla byť mŕtva a rozhodne sa ísť do boja, riskujúc vlastný život.

zdroj: imdb.com

Mnoho myšlienok, málo slov…

Presne tak by som opísala situáciu v ktorej som práve teraz. Ten film bol tak dobrý, že by som ho odporučila vidieť každému. Samozrejme, pre deti to nie je, ale ak už máte na to vek… Pozrite si to. Musím sa priznať, že pri filme Ahjussi nedokážem byť objektívna. Hudba vo filme nebola, avšak na konci sme mohli počuť soundtrack k tomuto filmu, ktorý dotvoril atmosféru. Kostými bol jednoduché, väčšinu času tam chodili „gangstri“ v oblekoch. Až vtedy som si uvedomila, že šaty skutočne nerobia človeka. Zábery s detailami dopomohli divákovi vžiť sa do filmu a najmä uvedomiť si, čo sa deje. Dlhé pohľady hovorili niekedy viac ako činy. Ale ak si myslíte, že tam bolo málo akcie, mýlite sa.

zdroj: imdb.com

Man From Nowhere

Ak by som mala opísať film Ahjussi jedným slovom, asi by som povedala, že bol trpký. V skutku tento film zanechá horkú chuť v ústach mnohých ľudí. Možno aj preto sa považuje Ahjussi za jeden z najlepších filmov kórejskej kinematografie tohto storočia. Naše hodnotenie filmu je 9.5/10 pričom 0.5 boda strhávam za koniec, ktorý bol tak dobrý, a zároveň tak zlý.

ČSFD - 81%
IMDb - 78%
Logout.sk - 95%

85%

User Rating: Be the first one !

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

Tip na seriál: Extracurricular (2020)

Ak máte radi krátky, temný seriál plný násilia, ktorý sa okrem iného zaoberá prostitúciou, tak …

The painter and the thief trailer

Dokumentárny film, ktorý ospevuje nejeden kritik, je z dielne Benjamina Rea. Presne tak by sa …