Domov / Tip na film / Dobrodružný / Tip na film: Fantasy Island (2020)
Zdroj: screenrant.com

Tip na film: Fantasy Island (2020)

Režisér Jeff Wadlow,  ktorý je známy najmä vďaka filmom ako sú Truth or Dare alebo Never Back Down a producent blumhouse filmov Uteč a Halloween, sa vracajú s novinkou Fantasy Island. Vo výbornom hereckom obsadením si zahrali Michael Peña, Maggie Q, Lucy Hale či Portia Doubleday.

Zdroj: irishfilmcritic.com

Dej

Fantasy Island je odľahlý a luxusný ostrov, ktorý vlastní tajomný pán Roarke ( Michael Peña) a spĺňa akákoľvek tajné sny svojich šťastných víťazných hostí na skutočnosť. Nikdy neviete ako sa ten sen môže vyvinúť. „Je len jedno želanie na hosťa. Každé prianie musí dosiahnuť prirodzený koniec“ vždy prizvukoval pán Roarke. Postupne sa zo všetkých snov stávajú nočné mory. Hrdinovia si uvedomia, že tento ostrov má od tropického raja viac než ďaleko. Musia zistiť jeho tajomstvo, aby dokázali ujsť a zachrániť si svoje životy.

Produkcia

Film je adaptáciou seriálu z roku 1977. Porovnať seriál s filmom je ťažšie, keďže seriál má v sebe viacej detailov. To je práve dôvod, prečo mnohí kritici dávajú filmu horšie hodnotenie. Nám sa však film veľmi páčil. Kamera sa nápadne podobala spracovaniu vo filme Uteč. Priestory v ktorých sa film natáčal boli krásne, a to práve dodalo tú dôležitú atmosféru. Film si dokázal udržať našu pozornosť pútavým scenárom počas celého filmu, avšak čo nám na začiatku prekážalo, bol herecký výkon hlavnej hrdinky Lucy Hale (Melanie Cole). Pri prvom pohľade si pomyslíte, že je to namyslené a veľmi ironické dievča. Postupom času, ako sa dej stupňoval, sa jej herecký výkon zlepšoval. No neprečkalo to naše očakávania, dokonca aj vyvrcholenie zápletky pokazilo náš celkový dojem z filmu, nehovoriac o predvídateľných jump-scareoch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Záver

Celkový dojem z hororu po odchode z kina bol dobrý a uspokojivý. Až teraz, keď sme mali šancu sa nad tým viacej zamyslieť, tak si uvedomujeme nedostatky. Ale stále by sme si film išli pozrieť znovu, lebo nebol až taký zlý. Už len pre tú scenériu. Do polovice to bol skvelý film, ale od konca moc neočakávajte.

Naše hodnotenie 6.5/10.

ČSFD - 45%
IMDb - 47%
Logout.sk - 65%

52%

User Rating: 3.7 ( 1 votes)

O Marcela Kuciaková

Som študentkou masmediálnej komunikácie. Mám rada filmy a aj seriály (tie niekdy viacej) a žánrovo horory, fantasy, komédie a anime. Ale nebránim sa aj iným žánrom.

Neprehliadni

Tip na film: SCOOB! (2020) – Recenzia

Scooby-Doo a Záhady s.r.o zažívajú nové dobrodružstvo. SCOOB! je milý a zábavný film, ktorý obsahuje …

The painter and the thief trailer

Dokumentárny film, ktorý ospevuje nejeden kritik, je z dielne Benjamina Rea. Presne tak by sa …