Domov / Tip na film / Dráma / Tip na film: My Annoying Brother (2016)
Zdroj: imdb.com

Tip na film: My Annoying Brother (2016)

Ázijské filmy sú jednoznačne iné. V dobrom slova zmysle. Nič nemôže byť predsa rovnaké, treba sa vedieť odlíšiť. Pre nováčika môžu byť odradzujúce, hlavne ak ide o inú kultúru a iný druh humoru. Komédia My Annoying Brother vás svojim humorom vôbec neodpudí. Práve naopak!

Zdroj: imdb.com

Dej

Starší z bratov Go Doo Shik (Jo Jung Suk) sa dostal do väzenia pre podvody. Hotovým hereckým výkonom očarí porotu a s prosbou, že sa o svojho mladšieho nevidiaceho brata musí postarať, je na podmienku z väzby prepustený. Dobrý herec = dobrý podvodník, čoho si je on sám vedomý, keď zneužije bankový účet svojho brata na vlastné rozmary.

Zdroj: imdb.com

Jeho brat Go Doo Young (Do Kyung Soo) prišiel počas medzinárodného judo zápasu o zrak. Žije sám so svojou depresiou v dome po rodičoch, o ktorých počas dospievania tragicky prišli. Kvôli strate zraku, stratí rovnako aj ilúzie o postup na olympiádu a jediné čo chce, je utopiť sa v žiali. V tom mu však zabráni príchod Doo Shika, ktorého je rád, že nemusí aspoň vidieť.

Zdroj: imdb.com

Hnev po nejakom čase vyprchá a inak tomu nie je ani v ich prípade. Detskými krokmi si opravujú svoje popraskané bratské puto. S pomocou bývalej Doo Youngovej trénerky Lee Soo Hyun (Park Shin Hye), Doo Shik presvedčí svojho mladšieho brata k návratu jeho sľubnej judo kariéry. Doo Young najprv váha, ale nakoniec začne opätovne trénovať na paralympiádu v Rio de Janeiro. Keď sa zdá, že všetko ide dobrým smerom, zakročí sila osudu a uštedrí Doo Shikovi ranu, z ktorej sa už nemusí spamätať.

Záver

Film My Annoying Brother rozhodne nie je taký tragický, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Ich spolužitie je pretkané častými humornými situáciami, prameniacimi najmä z ich snahy naviazať vzájomný kontakt. Rovnako zábavné sú aj momenty, v ktorých Doo Shik učí Doo Younga byť chlapom napriek svojmu hendikepu. Nečakajte žiadnu romantiku, na to až príliš Jo Jung Suk celý čas nadáva. Aj keď je pravda, že svojho brata má skutočne rád. Chémia oboch hercov je neskutočná, miestami sa vám vynára myšlienka či nie sú skutočne bratia.

Pri tomto filme vám môžeme odporučiť šetriť si zvyšné slzy od smiechu na samotný záver, ktorý nenechá nikoho chladným. Obvyklá obľúbená technika ázijských režisérov a scenáristov, ktorou vás odrovnajú na samom konci. Film je presne taký, aký potrebujete, keď chcete zahnať nudu a neviete, do čoho skôr pichnúť. Naše hodnotenie k tomuto filmu je 8,8 z 10, len za ten koniec.

ČSFD - 75%
IMDb - 73%
Logout.sk - 88%

79%

User Rating: Be the first one !

O Kristína Kittnerová

Som študentka masmediálnej komunikácie. Obľubujem sledovanie najmä juhokórejských seriálov a filmov, no nepohrdnem ani dobrým anime. Ak si mám vybrať jeden žáner, vyberiem si komédiu. Je fajn pozerať film a zároveň posilňovať brušné svalstvo.

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Tip na film: Diera

Znepokojujúci. Presne tak by sa dal opísať film Diera (The Platform), ktorý sa objavil na …