Domov / Tip na film / Dráma / Tip na film: Pátranie (2018)

Tip na film: Pátranie (2018)

Unikátny triler Pátranie skutočne dokázal svoju jedinečnosť. Samotní kritici ho označujú za jeden z najoriginálnejších trilerov tohto roka. Zo začiatku pôsobil koncept filmu skôr ako experiment, pretože oči diváka nazerajú do deja prostredníctvom monitorov a displejov. Presne tento spôsob zobrazenia deja robí film tak originálnym.

Príbeh má klasickú zápletku. Margot (Michelle La), šestnásťročné dievča zmizne zo dňa na deň. Prestane dvíhať telefón, nečíta otcove správy a nikto o nej nič nevie. David (John Cho) a detektívka Vicková (Debra Messing) sa ju snažia nájsť, no keď ani po 37 hodinách nenachádzajú žiadnu stopu, David sa rozhodne zistiť o svojej dcére niečo prostredníctvom jej notebooku. Až po nalogovaní sa do jej emailu, instagramu, facebooku a mnohých iných ďalších sietí zistí, že svoju dcéru v skutočnosti vôbec nepoznal. Podľa nášho názoru je to skvelé vyobrazenie toho, že sociálne siete poznajú človeka lepšie, než jeho priatelia či rodina. Prečo? Chýba komunikácia.

Zdroj: itafilm.sk
Zdroj: itafilm.sk

Ďalším skvelým faktorom je spôsob rozprávania tohto filmu, ktorý je dnešnému človeku veľmi blízky. Napríklad Davidove napísanie rozhorčenej správy a následné jej zmazanie poukazuje na to, ako človek premýšľa pred tým, než správu odošle. Táto skutočnosť umožňuje divákovi lepšie sa stotožniť s charaktermi postáv.

Ďalšie plus dávame zápletke, ktorá síce nie je ničím špeciálnym výnimočná, no vďaka spôsobu zobrazenia filmu nie je ani obyčajná. Počas prvých minút diváka fascinuje spôsob, akým sa k nemu plátno prihovára. Neskôr, keď si na to divák zvykne, je šokovaný rôznymi zápletkami a dejovými zvratmi.

Zdroj: itafilm.sk
Zdroj: itafilm.sk

Réžiu do svojich rúk prevzal talentovaný Aneesh Chaganty, ktorý sa v spolupráci so Sevom Ohanianom venoval aj scenáru. Vo filme si zahrali John Cho, Debra Messing, Joseph Lee, Michelle La, Sara Sohn a ďalší.

Zhrnutie

Odhliadnuc od faktu, že mnohým zvratom predchádzali prílišné náhody, čo trošku ubralo celkovému dojmu z diela, film hodnotíme veľmi dobre. Mal všetko, čo by dobrý film mal mať. Nepredvídateľnosť, zvraty, napätie, chvályhodné herecké výkony a jedinečné spracovanie. Náš verdikt je 8/10.

Zdroj: itafilm.sk
Zdroj: itafilm.sk

ČSFD - 87%
IMDb - 79%
Logout.sk - 80%

82%

Priemerné hodnotenie

User Rating: 3.35 ( 1 votes)

O Mária Šmilňáková

Neprehliadni

Timur Bekmambetov natáča film počas koronavírusu prostredníctvom technológií

Ruský režisér Timur Bekmambetov (Legenda o drakovi, Profil, Hardcore Henry) je známy najmä vďaka akčnému …

Pátranie – do kín prichádza zrejme najlepší thriller roka!

Do slovenských kinosál prichádza thriller s názvom Pátranie. Od filmových kritikov si vyslúžil vynikajúce hodnotenia …