Domov / Tip na film / Akčný / Tip na film: Rodinka úžasných 2 (2018)

Tip na film: Rodinka úžasných 2 (2018)

Už je to 16 rokov odkedy sa na strieborných plátnach objavila rodinka úžasných – rodina plná superhrdinov od spoločnosti Pixar. Podľa scenáristu a režiséra Brada Birda, však vôbec žiadny čas neubehol. To sa samozrejme vzťahuje na dej príbehu. Pamätáte si na epilóg prvého filmu? Tak presne tam sa začína prológ jeho pokračovania. Tunelátor demoluje Metroville a rodinka využíva všetky svoje superschopnosti, aby ho zastavila. Toto okamžité pokračovanie je šikovný spôsob, ako sa vyhnúť súčasnému boomu okolo superhrdinského žánra – vo filme je zlatý vek superhrdinov ešte stále minulosťou.

Zdroj: imdb.com

Dej

Hneď na začiatku filmu sa stretávame s Tunelátorom, ktorý sa rozhodne zničiť mesto. Užasňákovcom sa ho podarí zastaviť, ale samozrejme pri tom zdemolovali polovicu mesta, čo sa nepáči viacerým inštitúciám ani vedeniu mesta. Zákaz pre superhrdinov stále platí a ani ich popularita nie je vysoká. Malá iskierka nádeje sa objaví, keď sa dvaja milionári – súrodenci Evelyn a Winston Deavorovci – rozhodnú investovať peniaze do „záchrany superhrdinov“. Na rozdiel od prvého filmu, sa tentokrát hviezdou stáva Helen alias Elastina (Holly Hunter). Kým ona zachraňuje ľudí a má obrovský úspech, jej manžel Bob (Craig T. Nelson) sa ocitne v roli domácej puťky – starať sa o domácnosť, riešiť pubertu najstaršej dcéry Violet (Sarah Vowell) a jej problémy s chlapcom, pomáhať Dashovi (Huck Milner) s domácimi úlohami a k tomu všetkému sa vysporiadať so všetkými Jack-Jackovými (Eli Fucile) superschopnosťami – čo sa samozrejme ľahšie povie ako urobí. Záchrannú ruku mu preto musia podať Lucius (Samuel L. Jackson) a Edna (Brad Bird). Pretože ak Helen uspeje, superhrdinovia sa môžu vrátiť naspäť.

Zdroj: imdb.com

Záver

Rodinka úžasných 2 je skvelý animák, v ktorom si prídu na svoje malí aj veľkí. Na scénach Jack-Jackom sa zabavia hlavne menšie deti, a vďaka vekovému rozloženiu ďalších dvoch detí, sa tam nájdu aj základoškoláci a stredoškoláci, pretože sa dokážu stotožniť s ich problémami. Dej je akčný, zábavný a napínavý. Hlavný záporák prekonal očakávania. Celkový film má len jednu chybu, a to je ten veľký časový odstup. Zatiaľ čo prvý film prišla v čase, keď sa svet superhrdinov iba otváral, dvojka sa, v tom množstve filmov s rovnakou tematikou, trochu stratila. Naše hodnotenie je aj napriek tomu 9/10 – hlavne za výbornú atmosféru a skvelú zábavu.

Ak sa rozhodnete pozrieť si film so slovenským dabingom, budete počuť: Pán Úžasný (Ivo Gogál), Elastina (Diana Mórová), Violet (Zuzana Porubjaková), Dash (Alex Koníček), Jack-Jack (v pôvodnom znení), Evelyn Deavorová (Lucia Hurajová), Winston Deavor (Štefan Skrúcaný), Lucius/Mrazon (Martin Mňahončák) a ďalší.

ČSFD - 78%
IMDb - 76%
Logout.sk - 90%

81%

User Rating: Be the first one !

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Obrázok z filmu Godzilla vs Kong predpovedá bitku storočia

Nový obrázok z filmu Godzilla vs Kong ponúka náhľad na finálnu bitku medzi dvoma najmocnejšími …

Tip na film: SCOOB! (2020) – Recenzia

Scooby-Doo a Záhady s.r.o zažívajú nové dobrodružstvo. SCOOB! je milý a zábavný film, ktorý obsahuje …