Domov / Tip na film / Dráma / Tip na film: Špina (2017)
Špina

Tip na film: Špina (2017)

Lena (Dominika Morávková-Zeleníková) je sedemnásťročné dievča z obyčajnej rodiny, ktoré vzdoruje rodičom, zažíva svoje prvé zamilovanie, tajné nočné dobrodružstvá s kamarátmi, či magické rána nad Dunajom. Jej svet plný snov a túžob však zničí znásilnenie. Je to ako špina, ktorú nedokáže zmyť.

Lena musí prejsť cestu, ktorá už nie je obyčajným dospievaním, ale skôr vnútorný boj. Okolie ju nechápe a už nikdy úplne nepochopí. Je to ona sama, kto sa musí zmeniť, dospieť a pochopiť, že nemôže ostať obeťou. Trest si zaslúži ten, kto jej to spôsobil.

Slovenský film Špina je emocionálne náročnou drámou, ktorá zasiahne nejedného diváka. Prinášame pár reakcií divákov:

Důležité a až agresivně silné. Zvukově a obrazově neskutečný nátlak na diváka, kde sice některé dialogy zavrzají, jenže pak to mohutně zakřičí emocí, a to až k ohluchnutí.

Dle mého největší kandidát na výhru letošního AFF. Depresivní, emocionálně zdrcující. Prakticky nový slovenský filmový zázrak.

Dost silný a hlavně hodně depresivní film. Všechna čest hlavní herečce a režisérce. Některé scény byly opravdu dechberoucí.

Videl som všetky tohtoročné slovenské filmy – po dlhých rokoch konečne naša kinematografia povstala z popola – a práve Špina je pre mňa slovenským filmom roka. Popri – na naše pomery – blockbusteroch ako Únos a Čiara tu máme aj poctivú filmárčinu.

ČSFD - 72%
IMDb - 68%
Logout.sk - 85%

75%

Celkové hodnotenie

User Rating: Be the first one !

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Trhlina

Ticho s očami. Strhujúci príbeh o zmiznutiach ľudí na pohorí Tribeč

Pred dvoma rokmi priniesol spisovateľ Jozef Karika na trh dych vyrážajúcu knihu s názvom Trhlina. …