Domov / Tip na film / Animovaný / Tip na film: Trollovia: Svetové turné (2020) – Recenzia
Zdroj: imdb.com

Tip na film: Trollovia: Svetové turné (2020) – Recenzia

Trollovia sú späť a chystajú sa dobiť svet rockom! Trollovia: Svetové turné je animovaná hudobná rozprávka od spoločnosti DreamWorks. Ide o pokračovanie animáku Trollovia z roku 2016. Okrem známych hlasov z prvého filmu, sa pokračovanie rozšírilo o mená ako Rachel Bloom, Ron Funches, Kelly Clarkson či Ozzy Osbourne.

Justin Timberlake and Anna Kendrick in Trolls World Tour (2020)
Zdroj: imdb.com

Dej

Vždy pozitívna Poppy, teraz už kráľovná Poppy, vládne vo svojom kráľovstve tancom, spevom a ľavou zadnou, pretože tam nie sú nijaké problémy. Jej svet by v tomto popovom rytme fungoval celý život, keby sa jedného dňa neobjavila správa od iných trollov – s čím prichádza aj šokujúce odhalenie. Popoví trollovia nie sú jediný! Na svete existujú ďalšie kmene, ktoré majú svoj vlastný hudobný štýl. Jednému kmeňu vládne drsná Barb, ktorá si zaumienila zjednotiť celý trollí svet pod jeden hudobný štýl – ROCK. Toto už nie je problém, ktorý by Poppy dokázala vyriešiť objatím s pesničkou. Preto sa so svojimi priateľmi vydá na cestu do neznámych končín, aby našla spôsob, ako zabrániť Barb zotročiť svet.

✔️ 트롤 월드 투어 OST / TROLLS World Tour (Original Motion ...
Zdroj: pinterest.com

Pop, rock, techno, funk/hip-hop, country, klasická…

Na rozdiel od prvého filmu, pokračovanie ponúka rôzne hudobné štýly, vďaka čomu si prídu na svoje všetci diváci. Vo filme si môžeme vypočuť množstvo známych hitov všetkých spomínaných hudobných štýlov, ako napríklad: „One More Time“ od Daft Punk, „Rock You Like a Hurricanie“ od Scorpions, „Born to Die“ od Lana Del Rey a spieva ju Kelly Clarkson, „It´s All Love“ či „Trolls Just Want to Have Fun“ na motív pesničky od Cyndi Lauper.

Avšak neostalo to iba pri týchto šiestich žánrov. Vo filme môžeme počuť aj melódie reggaetonu s piesňou „Mi Gente“ – J. Balvin and Willy William či K-Popu „Russian Roulette“ – Red Velvet.

Okrem toho vzniklo niekoľko originálnych piesní určených pre tento film: „The Other Side“ – SZA a Justin Timberlake, „Don´t Slack“ – Anderson .Paak a Justin Timberlake, „Rock N Roll Rules“ – HAIM and Ludwig Göransson či veľká finálna pesnička, v ktorej sú spojené všetky hudobné štýly „Just Sing“ – Justin Timberlake.

Hlasové obsadenie

V hviezdnej rozprávke prepožičali postavám svoje hlasy Anna KendrickJustin TimberlakeJames CordenOzzy OsbourneRachel BloomAnderson PaakGeorge ClintonMary J. BligeKelly ClarksonSam RockwellGwen StefaniRon Funches, Kunal NayyarJamie DornanJ Balvin, Kenan Thompson, Karan Soni, Icona Pop, Kevin Michael Richardson, Walt Dohrn, Gustavo Dudamel, Anthony Ramos, Flula Borg, Charlyne Yi a mnoho ďalších.

Zdroj: imdb.com

Záver

Prvý film rozdelil divákov na dva tábory. Jedným sa páčil, ale veľa ho aj neznášalo. Zatiaľ čo príbeh prvého filmu bol jednoduchý a predvídateľný, Trollovia: Svetové turné predstavuje mnohonásobné zlepšenie. Dej je okrem skvelej hudby postavený aj humore, ktorý sa vám okamžite zapáči, pretože každá postava je svojím spôsobom inšpirovaná humorom. Animácia je krásna, plynulá a farebná. Postavy sa od prvého filmu značne vyvinuli, čo dodalo filmu autentickosť. Každý z umelcov bol obsadený dokonalo, len škoda, že Ozzy Osbourne a J Balvin nedostali viac priestoru a textu.

Posolstvo filmu je nádherné, a to nie len pre to, že je relevantné, ale je to silná správa, ktorá hovorí o tom, že by sme mali akceptovať svoje rozdiely a jedinečnosti a nie hádzať celú spoločnosť do jedného vreca.

Jediná vec, ktorá sa mi nepáčila, bolo tempo filmu. Prvú hodinu a pol bol dej príliš rýchli, pričom diváci nemali možnosť prepojiť s postavami a tým pádom ani hlavná myšlienka nemala požadovaný účinok.

Celkovo sa však dá povedať, že Trollovia: Svetové turné je zaujímavý film a veľký posun vpred oproti prvému. Za naozaj skvelú hudbu, pri ktorej mi mykalo celým telom a mala som chuť vyskočiť a tancovať, dávam hodnotenie 8/10.

ČSFD - 54%
IMDb - 61%
Logout.sk - 80%

65%

User Rating: Be the first one !

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Kinopremiéry na tento týždeň

Tento týždeň prídu do našich kín 3 nové filmy: akčný triller o nájomnej vrahyni, horor …

Nový trailer: Think like a dog

Spoločnosť Lionsgate zverejnila nový trailer filmu režiséra Gila Jungera – Think like a dog. V …