Domov / Tip na film / Akčný / Tip na film: Venom (2018)
Venom

Tip na film: Venom (2018)

Kritikou ho nešetril takmer nikto, no Venom to na plátnach poriadne odpálil. Čím tento antihrdina prekvapil a čím sklamal? Prečítajte si našu recenziu.

Obyčajný chlap Eddie Brock (Tom Hardy) má všetko. Snúbenicu, prácu novinára aj pekný byt s veľkou posteľou. Čo sa však stane, keď so svojou investigatívou zájde priďaleko? Snaží sa zmiznúť na motorke, zatiaľ čo ho naháňajú ozbrojení chlapi. Možno nie veľmi originálna myšlienka, no veľmi pekne graficky spracovaná. Okrem dobre odvedenej práce z vizuálneho hľadiska musíme pochváliť aj hudbu, ktorú mal na starosti Ludwig Göransson.

Za ďalšie plus považujeme humor, ktorý sa filmom niesol. Kto by čakal, že ten nechutný mimozemšťan s chrupom ako z Votrelca bude aj vtipný? Rôznymi trefnými poznámkami na adresu iných postáv si tak získal plnú pozornosť divákov. Koniec chvály, na rade je kritika.

Venom
Zdroj: itafilm.sk

Tuctová zápletka s mimozemskou civilizáciou, ktorá chce zničiť našu planétu, už dnes veľa ľudí neprekvapí. Okrem toho sa vo filme nachádza veľa nelogických súvislostí či nedomyslených reakcií postáv. Tie kradnú pozornosť človeka a kazia celkový dojem.

Réžii sa venoval Ruben Fleischcer a o scénar sa postarali Kelly Marcel, Todd McFarlane, David Michelinie, Jeff Pinkner a Scott Rosenberg. Okrem skvele odvedenej práce Toma Hardyho si vo filme zahrali aj Michelle Williams, Riz Ahmed, Scott Haze, Reid Scott a iní.

Zhrnutie

Môžeme povedať, že režisér Ruben Fleischer odviedol dobrú prácu. Film sa netváril zbytočne príliš vážne, a tak sa našli aj vtipné pasáže, ktoré rozosmiali celé publikum. Vo filme nechýbala ani akcia, bláznivé naháňačky nočným veľkomestom, štipka romantiky či parádne bitkárske scény. A čo sa týka zápletky, nuž môže byť aj horšie. Náš verdikt je 7/10

Čsfd - 74%
IMDb - 71%
Logout.sk - 70%

72%

Priemerné hodnotenie

User Rating: 4.35 ( 3 votes)

Venom
Zdroj: itafilm.sk

O Mária Šmilňáková

Neprehliadni

Pripravuje sa projekt „Nova“

Napriek tomu, že len pred rokom predstavilo štúdio Marvel svoju doteraz najväčšiu fázu, nezaspali na …

Shang-Chi a legenda desiatich prsteňov – informácie o deji

Spoločnosť Marvel bola nútená presunúť svoje plánované premiéry: Black Widow sa posunula na 6. november …