Domov / Tip na seriál / Akčný / Tip na seriál: 9-1-1 (2018-)
Zdroj: fox.com

Tip na seriál: 9-1-1 (2018-)

9-1-1 je americký televízny seriál, ktorý vytvorili Ryan Murphy, Brad Falchuk a Tim Minear. Seriál sleduje životy Los Angelských prvých záchranných respondentov havarijného či mimoriadneho  deja: policajtov, záchranárov, hasičov a dispečerov tiesňových liniek.

Zdroj: imdb.com

Dej

Na uliciach LA záchranári, policajti a hasiči pracujú spoločne, aby zachránili životy. Tento seriál zobrazuje príbehy Atheny, Henrietty, Bobbyho, Bucka, Chimneyho a operátorky tiesňovej linky Abby v ich pracovnom aj súkromnom prostredí. To zahŕňa aj Atheninho manžela a jeho priznanie sa, že je homosexuál, Henriettinu ex, ktorá chce získať opatrovníctvo ich syna, Chimneyho vážne zranenie hlavy, ale aj Bobbyho problém s alkoholom, Abbyn život s matkou, ktorá má alzhaimera a Buckovou závislosťou na sexe. Do toho treba započítať všetko, čo sa deje v meste ako je LA – dopravné nehody, požiare, pády lietadiel a aj zemetrasenia či tsunami.

Zdroj: imdb.com

Herecké obsadenie

Angela Bassett hrá LAPD policajtku Athenu Carter Grant, Peter Krause je Robert „Bobby“ Nash, kapitán 118 hasičskej stanice. Oliver Stark je hasič Evan „Buck“ Buckley, Aisha Hinds hrá hasičku/záchranárku Henriettu „Hen“ Wilson, Kenneth Choi je hasič/ záchranár Howard „Chimney“ Han, Ryan Guzman hrá hasiča Edmunda „Eddieho“ Diaza, Rockmond Dunbar je Athenin manžel Michael Grant, Connie Britton hrá operátorku 9-1-1 Abigail „Abby“ Clark a Jennifer Love Hewitt je Buckova sestra Maddie, ktorá tiež pracuje ako operátorka 9-1-1.

Zdroj: imdb.com

Záver

Nikdy som si nemyslela, že ma zaujme seriál z tohto prostredia. Zo začiatku som si myslela, že je to iba hasiči prídu a uhasia požiar štýl seriálu.  Ale na tento seriál som sa namotala okamžite. Jednotlivé postavy, ich príbehy, charaktery, minulosť, aj to, ako sú prepojení vďaka svojej práci, jednoducho vás to chytí a už nepustí. A najlepšie na tom je, že po troch skvelých a akciou nabitých sériach potvrdili ďalšiu!

Pri pozeraní rozhodne treba myslieť na to, že ide o drámu, nie o tv šou z reálneho prostredia, preto sa niektoré veci môžu zdať nereálne. Ale vďaka tomu je seriál o to viac intenzívnejší. Herecké obsadenie je silné a skvelo sa navzájom dopĺňajú. Naše hodnotenie 9,5/10.

ČSFD - 78%
IMDb - 77%
Logout.sk - 95%

83%

User Rating: Be the first one !

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Tip na seriál: Cursed (2020)

Hoci mnoho ľudí, ktorých zaujal nový seriál Cursed, už počulo o postave Nimue, nemusia byť …

Tip na seriál: Extracurricular (2020)

Ak máte radi krátky, temný seriál plný násilia, ktorý sa okrem iného zaoberá prostitúciou, tak …