Domov / Tip na seriál / Animovaný / Tip na seriál: Beastars (2019)
Zdroj: youtube.com

Tip na seriál: Beastars (2019)

Ak ste niekedy pozerali na filmy ako Zootopia alebo Kung Fu Panda, zamysleli ste sa nad tým, aký je život antropomorfného zvieraťa? Našťastie, Beastars – anime, ktoré práve pred pár dňami začali vysielať na Netflixe, rieši túto otázku.

Zdroj: otaquest.com

O čom to je?

Na základe mangy od Paru Itagakiho sa Beastars zameriava na Legosiho, sivého vlka a jeho stredoškolský život. Deň naberá dramatický spád, keď mäsožravý študent zabije a zožerie v škole alpaku (Tem). Medzi mäsožravcami a bylinožravcami narastá napätie, pretože bylinožravci  vidia mäsožravcov, ako keby boli stále príšerami a bývalí dravci sú unavení z predsudkov proti nim. Legosiho, ktorý je obrovským a hrozivým vlkom, sa ostatní študenti boja. Jeho blízki priatelia však vedia, že by neublížil ani muche. Čoskoro po týchto udalostiach uvidí Legosi pri fontáňach bielelu trpasličiu králičicu menom Haru a z čistého inštinktu sa na ňu zaútočí. Nasledujúci deň, keď je nútený čeliť Haru, si uvedomí, že by sa mu mohla páčiť. Legosi zápasí so svojimi pocitmi a dúfa, že príde na to, či jeho túžba byť s ňou pochádza z prvotného nutkania ju zožrať alebo milovať.

Zdroj: lostinanime.com

Najlepšia časť o Beastars je jednoducho detail, ktorý Itagaki uvádza do sveta. Mäsožravci nemôžu jesť mäso, pretože to by žrali mäso ich spojencov. Môžu však jesť vajcia, aby si získali bielkoviny. Beastars je animovaný spoločnosťou Orange, štúdiom za Land of the Lustrous, takže môžete očakávať krásnu animáciu pomocou 3D modelov – čo je dosť ťažký štýl, keď sa jedná o anime. V niektorých momentoch vám môže animácia prísť trošku divná, ale rýchlo si na to zvyknete.

Po tom všetkom, čo už bolo povedané, pamätajte, že Beastars nie je pre deti! Anime zobrazuje sex a násilie rovnako, ako by to bolo pre Teen drámu, ktorá poriadne prekvapí, keď to neočakávate. Naše hodnotenie je 8,2/10.

ČSFD - 83%
IMDb - 83%
Logout.sk - 82%

83%

User Rating: Be the first one !

O Marcela Kuciaková

Som študentkou masmediálnej komunikácie. Mám rada filmy a aj seriály (tie niekdy viacej) a žánrovo horory, fantasy, komédie a anime. Ale nebránim sa aj iným žánrom.

Neprehliadni

Aký je názor Shailene Woodley na koordinátorov intimity pre erotické scény?

Hollywood v poslednej dobe do výrobného procesu filmov zapája takzvaných koordinátorov intimity pre sexuálne scény. …

Extraction (2020) – trailer

Bol zverejnený nový trailer na pripravovaný film od streamovacej služby Netflix, Extraction. Ide o americký …