Domov / Tip na seriál / Komédiálny / Tip na seriál: Crash Landing on You!
zdroj: imdb.com

Tip na seriál: Crash Landing on You!

Momentálne jeden z najobľúbenejších kórejských seriálov tohto roku Crash Landing on You, konečne prišiel už aj na Netflix. Príbeh rozpráva o bohatej dedičke z Južnej Kórey a o severokórejskom kapitánovi. Seriál je plný humoru a romantiky, vďaka čo si podmanil nejedného diváka.

zdroj: imdb.com

Seriál Crash Landing on You hovorí o dedičke a majiteľke veľkej spoločnosti Seri’s Choice Yoon SeRi (Seo YeJin), ktorá pri testovaní svojho najnovšieho výrobku počas búrky omylom pristála na území demiliterizovanej zóny medzi Severnou a Južnou Kóreou. Tam ju objavil kapitán severokórejskej hliadky, Ri JungHyuk (Hyun Bin). Kapitán jej ukázal kadiaľ by sa Yoon SeRi mohla dostať na juhokórejskú stranu demiliterizovanej zóny.  Mladá dedička mu neverí, a preto sa rozhodne utiecť opačným smerom. Čo čert nechcel, zrazu sa SeRi objaví v dedine, ktorá jej príde iná, než ostatné juhokórejské dediny. Keď ju kapitán Ri Jung Hyuk vtiahne do záhrady svojho domu uvedomí si, že v skutočnosti je v Severnej Kórey.

zdroj: imdb.com

Problémy s realitou?

Napriek tomu, že sa rôzne médiá ohradzovali voči rozdielu medzi skutočnosťou a seriálom, tvorcovia konzultovali svoje nápady so severokórejčankou, ktorá už pred pár rokmi požiadala o azyl. Áno, je takmer nemožné, že by sa rozhodol kapitán severokórejskej armády pomôcť juhokórejčanke. V tom je však krása fantázie.  Na druhej strane, keď sa pozrieme, ako výborne stvárnené sú situácie, ktoré v Severnej Kórey jej obyvatelia majú, je to úctyhodné. Problémy s elektrikou, spoločné vyrábanie fermentovanej kapusty kimči alebo ranné rozcvičky, to všetko má veľmi blízko k realite.

Kostýmy

Keďže väčšinu času sa dej seriálu odohráva v Severnej Kórey, prispôsobili sa tomu aj kostýmy. Môžeme vidieť, že vojaci nosia typické vojenské uniformy, deti nosia šatky a rovnaké oblečenie. Potom sa musíme pozrieť aj na účesy, ktoré vidíme na ženách. V jednej scéne si SeRi má vybrať, ktorý účes by chcela. A poviem vám, nie je veľmi z čoho vyberať. Tam sa rozpustené vlasy pokladajú za šialenstvo. Žena je pekne upravená len vtedy, keď má vlasy vypnuté.

zdroj: imdb.com

Lokality natáčania

Severnú Kóreu v seriáli Crash Landing on You reprezentovalo Mongolsko a jeho krásne lesy. Ostatné scény boli natáčané vo Švajčiarsku a v Južnej Kórey. Dlhé zábery na jeden celok dopomáhali vytvárať krásnu romantickú atmosféru. Ak si myslíte, že ide len o romantickú komédiu, mýlite sa. Ako v každom juhokórejskom seriály, aj tu nájdeme poriadnu dávku akcie. Aj my sme držali dych pri napínavých scénach, ktoré boli dotvárané tichom a krátkym strihom.

zdroj: imdb.com

Záver

Ako každý typický kórejský seriál, aj Crash Landing on You má 16 epizód. Počas nich sa vyberiete naprieč oboma svetmi Kórejčanov, ktoré sú tak diametrálne odlišné, a pritom tak rovnaké. Podľa nás titulky nie sú problém pri sledovaní tohoto seriálu. Určite sa ho oplatí pozrieť. Naše hodnotenie je 9.3/10.

zdroj: imdb.com

ČSFD - 84%
IMDb - 89%
Logout.sk - 93%

89%

User Rating: Be the first one !

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Cursed: Keď sa stretne Hra o tróny s Hrami o život

Ak patríme medzi nadšencov dobrého fantazy, nový seriál z dielne Netflix – Cursed – vás určite nadchne. …