Domov / Tip na seriál / Akčný / Tip na seriál: Extracurricular (2020)
zdroj: imdb.com

Tip na seriál: Extracurricular (2020)

Ak máte radi krátky, temný seriál plný násilia, ktorý sa okrem iného zaoberá prostitúciou, tak Extracurricular je ten pravý. Kórejský seriál, ktorý vyšiel na streamovacej službe Netflix  získal od divákov pozitívne ohlasy!

Príbeh seriálu hovorí o mladých študentoch, ktorí sa zamotajú do spletitej siete udalostí. Počas týchto udalostí je škúšaná ich morálka a zásady, ktorými sa študenti držia. JiSoo (Dong-Hee Kim) je priam ukážkový študent, avšak jeho život nie taký, akým sa zdá byť. Namiesto obyčajnej brigády riadi „security služba“, ale v skutočnosti robí sprostredkovateľa medzi prostitútkami a ich zákazníkmi. Ako ochranka funguje táto služba len vtedy, keď je dievča v nebezpečenstve. Vtedy príde na radu jeho parťák pán Lee (Min-su Choi), o dosť starší muž, ktorý JiSooa volá strýko.

zdroj: imdb.com

JiSoo vytvoril túto službu, aby si zarobil peniaze na školné, keďže po tom, čo ho opustila matka aj otec, je jeho snom doštudovať. Všetko by bolo v poriadku, keby sa nezamotal s jednou z najvplyvnejších ľudí na škole, s dievčaťom Gyuri (Park Joo-Hyun). Tá, aj napriek jej nevinnému výzoru, tak nevinná nie je a zapletie sa do zločinu aj ona, pričom to vyzerá tak, že práve Gyuri je ten zlý vplyv.

Pri žiadnej epizóde sa nebudete nudiť

Je to tak. Desať dielny seriál ponúka náhľad do problémov mnohých študentov v Južnej Kórei, samozrejme si musíme odmyslieť tú nadprácu pri dotváraní postáv. Napriek tomu, že prvá epizóda nie je tak záživná určite sa nenechajte odradiť. Od druhej časti sa to začína rozbiehať. Koniec prináša možnosť druhej série, takže uvidíme ako to celé dopadne.

zdroj: imdb.com

Extrémne scény

Nechcem tu písať spoilery, ale ak máte ľahký žalúdok, tak sa pripravte. Nie je to čistý krvák alebo niečo také, skôr sa v seriály objavia scény, ktoré vás nenechajú chladnými. Okrem toho, že sa môžete tešiť na trošku temnejšie scény, sa v seriály objavia mnohé symboly, ktoré zachytíte, len ak dávate pozor a dokážete prepájať súvislosti. Avšak nie je ich ťažké nájsť.

Kórejská kinematografia trochu inak

Celý seriál je ladený tak napol školského prostredia a zločineckého gangu. Je v skutku na vás či si tento seriál pozriete, ale určite nepatrí k tým horším seriálom na Netflixe. Karanténa aj naďalej pokračuje, takže je stále čas pozrieť si ho, pričom pri ňom strávite tak približne 10 hodín vášho života. Extracurricular prináša zmenu v kórejskej kinematografií, čiže to nie je typický seriál, na ktorý by ste len tak natrafili. My hodnotíme seriál 7/10.

ČSFD - 78%
IMDb - 77%
Logout.sk - 70%

75%

User Rating: Be the first one !

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Cursed: Keď sa stretne Hra o tróny s Hrami o život

Ak patríme medzi nadšencov dobrého fantazy, nový seriál z dielne Netflix – Cursed – vás určite nadchne. …