Domov / Tip na seriál / Fantasy / Tip na seriál: Extraordinary You!
zdroj: dramamilk.com

Tip na seriál: Extraordinary You!

Ak sa práve dostávate do fázy zamilovávania sa do kórejských seriálov, máme pre vás skvelý tip na jeden z nich. Extraordinary You vás preniesie do sveta, ktorý je nakreslený v Manhwe (kórejská verzia Mangy). Vtipný, milý a najmä trošku uletený príbeh nenechá vaše srdiečko chladným.

Sladký romantický kórejský seriál, ktorý srší humorom. Presne tak by sa dal opísať seriál Extraordinary You, v ktorom si zahral hlavnú postavu spevák z kpopovej skupiny SF9 Kim Ro Woon ako číslo 13/Haru, herečka, ktorá si stvárnila postavu Eun Dan Oh – Kim Hye Yoon a Lee Jae Wook, ktorý opantal zmysly všetkých fanúšičiek s jeho postavou Baek Kyunga.

zdroj: imdb.com

Dej

Príbeh tohto 16-dielného seriálu hovorí o dievčine menom Eun Dan Oh, ktorá si spočiatku myslí, že je hlavnou hrdinkou v „kreslenej“ knihe, avšak opak je pravdou. Dan Oh zistí, že je v skutočnosti bezvýznamná postava, ktorá má choré srdce. Keď sa preberie z nevedomia o tom, že ich svet je ovládaný autorom, rozhodne sa zmeniť svoj predurčený osud. Dan Oh je dcérou boháča, ktorého peniaze chce využiť spolužiakov otec, businessman.  Ten prikáže svojmu synovi Baek Kyungovi, aby udržiaval s Dan Oh dobrý vzťah. Autor si vymyslel, že Dan Oh je zaľúbená do Baek Kyunga, a tak je pre neho ľahké robiť to, čo mu otec káže. Keď si však Dan Oh uvedomí, že ich svet je vymyslený, uvedomí si, že v skutočnosti Baek Kyunga neľúbi a chce urobiť všetko preto, aby sa zachránila, keďže jej zdravotný stav je dosť vážny.

zdroj: imdb.com

Napriek tomu, že sa snaží zo všetkých síl zmeniť svoj osud, nedarí sa jej to. Dokonca predvída, ako veci skončia. To sa však zmení, keď sa na scéne objaví neznámy chlapec, ktorý dokázal pozmeniť scénu. To dá Dan Oh novú nádej a snaží sa ho nájsť. Nie je to však ľahké. Keď ho konečne nájde a vysvetlí mu čo od neho potrebuje, neznámy chlapec, ktorý nemá meno, ju nechápe. To prinúti Dan Oh vysvetľovať mu kto je vždy, keď ho vidí, keďže okrem toho, čo sa stalo v scénach, si ľudia na nič iné nepamätajú. Nakoniec ju chlapec, ktorému neskôr Dan Oh dala prezývku číslo 13, pochopí a spozná ju aj mimo scén. Sľúbi, že jej pomôže zmeniť jej predurčený osud.

zdroj: imdb.com

Školské uniformy?!

Južná Kórea je známa vďaka mnohým veciam a jednou z nich je aj to, že študenti sú povinní nosiť školské uniformy. V skutočnosti tie uniformy nie sú až také pekné, ale to, čo je v seriáli, nemusí byť hneď natočené podľa reálnej predlohy. Preto, ak by ste si chceli obzrieť pekné školské uniformy a pekných chlapcov v nich, ste na správnom mieste.

Nenútene vtipné a zároveň romantické

zdroj: imdb.com

Keďže tento seriál má ľahší charakter, je možné, že vám príde dokonca hlúpy. Je to tak robené zámerne. Časté a najmä detinské výstupy Eun Dan Oh môžu byť v skutku odľahčením situácie. Seriál si robí srandu z typických romantických scén a pritom ich sám používa. Môžeme to vidieť najmä v prípade, keď je Dan Oh na „scéne“ a robí to, čo jej autor prikáže a keď je mimo scény, začne autorovi sama nadávať za to, čo napísal a ako veľmi detinsky romantické to je.

zdroj: imdb.com

Extraordinary You je skvelým prostriedkom na odľahčenie momentálnej situácie. Seriál si môžete pozrieť na Netflixe. Naše hodnotenie seriálu je pre jeho ľahkosť 8.5/10.

ČSFD - 80%
IMDb - 80%
Logout.sk - 85%

82%

User Rating: Be the first one !

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

Tip na film: SCOOB! (2020) – Recenzia

Scooby-Doo a Záhady s.r.o zažívajú nové dobrodružstvo. SCOOB! je milý a zábavný film, ktorý obsahuje …

Tip na seriál: Cursed (2020)

Hoci mnoho ľudí, ktorých zaujal nový seriál Cursed, už počulo o postave Nimue, nemusia byť …