Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: Foodie Love, keď láska k jedlu spája
Zdroj: imdb.com

Tip na seriál: Foodie Love, keď láska k jedlu spája

V čase karantény sa nám ponúka množstvo seriálov a filmov, ktoré si môžeme pozrieť. Problém nastane v momente, keď sa nám vyčerpajú možnosti zo zoznamu. Čo nové si pozrieť? Španielska chuťovka z dielne HBO, Foodie Love, stojí za zmienku.

Zdroj: imdb.com

Dej

Dvoch mladých ľudí spojí dokopy zoznamovacia aplikácia, ktorá funguje na podobnom princípe ako Tinder. Rozdiel je v tom, že algoritmus tejto aplikácie nájde partnera každému milovníkovi jedla. Príbeh pojednáva o dvoch takmer tridsiatnikoch menom Ella (Laia Costa) a Él (Guillermo Pfening). Napriek jazvám z ich predchádzajúcich mileneckých zápletiek, chcú dať šancu novému vzťahu a rozhodnú sa to spoločne skúsiť. Počas niekoľkých stretnutí si uvedomia, kde sa prelína ich vkus. Bude však na zrod lásky stačiť spoločná slabosť pre japonské yuzu a zdieľaný odpor voči kulinárskym pozérom?

Zdroj: imdb.com

Záver

Zvedavosť zabila mačku. Nič výstižnejšie mi nezišlo na um po tom, ako som videla Foodie Love z minulého roka. Pod pútavým názvom sa človeku zvyčajne vynoria predstavy o rôznych lahodných pokrmoch naservírovaných ako z instagramu. A tak som tomu dala šancu. V polovici osemdielnej drámy sa to zvrtne na plnenie zvláštnych sexuálnych fantázii, vystrihnutých ako z fetišistického kulinárskeho receptáru. Očividne tu platí pravidlo, že sex a jedlo idú spolu ruka v ruke. Následne vás to prinúti premýšľať, na ktoré z uvedených máte väčšiu chuť.

Osem dielov trvá zvyčajne v rozmedzí 30 až 45 minút. V podstate ho môžeme radiť k večernej rýchlovke (nehľadajte dvojzmysel). Dejovo nenáročný seriál, ak by ho zbytočne nekazili niektoré nie príliš stráviteľné scény a množstvo zobrazovanej sexuality približne od polovice. Medzi hlavnými postavami panuje dobrá chémia, ktorá celému seriálu dodáva príjemný šmrnc. Rozhodne odporúčame pozerať v stave totálnej nasýtenosti. Naše hodnotenie je 7 bodov z 10.

ČSFD - 72%
IMDb - 78%
Logout.sk - 70%

73%

User Rating: Be the first one !

O Kristína Kittnerová

Som študentka masmediálnej komunikácie. Obľubujem sledovanie najmä juhokórejských seriálov a filmov, no nepohrdnem ani dobrým anime. Ak si mám vybrať jeden žáner, vyberiem si komédiu. Je fajn pozerať film a zároveň posilňovať brušné svalstvo.

Neprehliadni

Tip na seriál: Cursed (2020)

Hoci mnoho ľudí, ktorých zaujal nový seriál Cursed, už počulo o postave Nimue, nemusia byť …

Tip na seriál: Extracurricular (2020)

Ak máte radi krátky, temný seriál plný násilia, ktorý sa okrem iného zaoberá prostitúciou, tak …