Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: Guardian: The Lonely and Great God
zdroj: imdb.com

Tip na seriál: Guardian: The Lonely and Great God

Ak máte chuť pozrieť si niečo s prvkami fantazy, romantiky a poriadnej dávky emócií, máme tu pre vás kórejský seriál Guardian: The Lonely and Great God alebo tiež známy ako Goblin.

Príbeh 16 dielného seriálu hovorí o nesmrteľnom mužovi. Pred 900 rokmi bol Kim Shin (Yoo Gong) jedným z generálov armády, ktorá slúžila mladému, ale najmä ľahko ovplyvniteľnému panovníkovi. Aj napriek mladému veku sa panovník Gong Yeo (Dong-Wook Lee) oženil za mladé dievča (In-Na Yoo), ktoré ho milovalo. Bola to sestra Kim Shina. Kvôli intrigám panovníkovho služobníka, bola zabitá Shinova sestra a Shin bol prebodnutý mečom, ktorý mu daroval jeho vládca. Napriek tomu, že všetci čakali, že Shin zomrie, Boh mu smrť nedoprial a spravil z neho nesmrteľného, ktorý sa bude pozerať ako všetci jeho milovaní umrú.

zdroj: imdb.com

O 900 rokov neskôr Kim Shin sedí na streche budovy, kde uvidí ako muž zrazil tehotnú ženu. Tá prosila, aby ju niekto zachránil. Shin vedel, že Boh jej nepomôže, a tak Shin po prvýkrát za 900 rokov pomohol človeku. Žene sa narodilo dievčatko, ktoré vďaka tomu, že ju zachránil Shin získalo schopnosť videnia mŕtvych. Bolo to kvôli malému znamienku, ktoré naznačilo, že ona sa má stať tou, ktorá vyslobodí Kim Shina z jeho nesmrteľnosti. Jej matka umrela, keď bola ešte mladá, a tak muselo dievčatko Ji EunTak (Go-eun Kim) vyrastať so svojou tetou a jej dvomi deťmi. Jej detstvo nebolo dobré, keďže sa k nej rodina správala ako k handre. Dokonca ju jej teta upodozrievala, že EunTak ukradla vkladné knižky, ktoré jej nechala mama.

zdroj: imdb.com

EunTak sa po prvýkrát stretla s Kim Shinom, keď bola na pláži, kde chcela osláviť svoje narodeniny so svojou mŕtvou mamou, ktorú však nevidela. Keď EunTak sfúkla sviečku, ako zázrakom sa pri nej objavil Kim Shin, ktorý netušil ako sa tam dostal.

Goblin v kórejskej mytológií

Goblin alebo tiež Dokkaebi je v kórejskej mytológií veľmi dôležitá postava. Zvyčajne sa zjavujú v detských bájkach, pričom majú reprezentovať poloboha – polo démona. Majú nadprirodzené schopnosti, ktorým sa ľudská bytosť nevyrovná. Podľa bájí má zvyčajne Dokkaebi priezvisko Kim, tak ako to je aj v kórejskom seriály Goblin

zdroj: imdb.com

Podľa hodnotenia od fanúšikov patrí Guardian: The Lonely and Great God medzi jedny z najlepších kórejských seriálov všetkých čias. Vtedy, keď Goblin vyšiel, porazil rekord v najsledovanejšej kórejskej dráme. Získal mnoho ocenení a taktiež sa scenáristka seriálu považuje, za momentálne najlepšiu scenáristku v Južnej Kórey. My by sme seriál ohodnotili 9/10, pričom odporúčame tento štýl seriálu, pri ktorom sa nikto nebude nudiť. Nikdy totiž neviete, čo môžete v tom seriály očakávať.

ČSFD - 85%
IMDb - 86%
Logout.sk - 90%

87%

User Rating: Be the first one !

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

Tip na seriál: Cursed (2020)

Hoci mnoho ľudí, ktorých zaujal nový seriál Cursed, už počulo o postave Nimue, nemusia byť …

Tip na seriál: Extracurricular (2020)

Ak máte radi krátky, temný seriál plný násilia, ktorý sa okrem iného zaoberá prostitúciou, tak …