Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: Katy Keene (2020)
Zdroj: j-14.com

Tip na seriál: Katy Keene (2020)

Stanica CW priniesla nový seriál od tvorcov seriálu RiverdaleMaggie Kiley (American Horor Story, Impulse, Sabrinine desivé dobrodružstvá), Steven A. Adelson (Siréna, Exorcista, 12 opíc) a Harry Jierjian (Ja, Simon, Doom Patrol, Supergirl) – s názvom Katy Keene. V hlavnej úlohe sa predstaví talentovaná herečka Lucy Hale, známa zo seriálu Roztomilé malé klamárky alebo z nového hororu Fantasy Island.

Dej

Seriál je o skupine začínajúcich umelcov z Riverdale, ktorí sa snažia dostať na Broadway. Pilotný diel seriálu nám predstaví Katy Keene (Lucy Hale), žijúcu v New Yorku so svojím priateľom KO Kellym (Zane Holtz) a jej spolubývajúcim, umelcom Jorge Lopezom (Jonny Beauchamp). Katy pracuje na dosiahnutí svojej vysnívanej práce v obchodnom dome Lacy pre Gloriu Grandbilt (Katherina LaNasa). Aj keď je Katy viac ako kvalifikovaná, Gloria si za ňu vyberie ďalšie dievča.

Zdroj: hollywoodpq.com

Seriál je spin-offom seriálu Riverdale. Móda, spev, tanec a vzťahy sú hlavnými témami tohto seriálu. Dá sa vďaka tomu predpokladať, že ho budú pozerať najmä ženské diváčky. Seriál Katy Keene sa odohráva o 5 rokov neskôr oproti Riverdale. Jednou z hlavných postáv je Josie McCoy (Ashleigh Murray), ktorá vystupovala v seriáli Riverdale. Jej príbeh začína tým, že prišla do New Yorku s víziou splniť si svoj sen stať sa svetoznámou speváčkou. Práve tu vidíme posun časových línií, pretože zatiaľ čo v Riverdale bola Josie iba žiačkou strednej školy, v tomto seriáli už hľadá svoje zamestnanie.

Dej je zasadený do prostredia New Yorku a svojím príbehom, postavami a prostredím pripomína slávny seriál Sex v meste v muzikálovom prevedení.

Zdroj: comictaq.com

Pokiaľ ide o seriál samotný,  neukazuje nič, čo by sme doposiaľ na obrazovkách nevideli. Jednotlivé osobnosti majú svoje dejové línie, ktoré sa vzájomne preplietajú a ovplyvňujú. Seriál zobrazuje osobné víťazstvá a pády a aj to najdôležitejšie – urobiť všetko pre to, aby ste dosiahli svoje sny. Dej funguje, ale na druhej strane, je to presne ten príbeh podľa šablóny, na ktorom sa nedá nič pokaziť. Nedá sa povedať, že by vás vtiahol až tak, že sa neviete dočkať ďalšej epizódy, ale na druhej strane nie je ani nudný. Naše hodnotenie 7/10.

IMDb - 56%
Rotten Tomatoes - 90%
Logout.sk - 70%

72%

User Rating: Be the first one !

O Zdenka Hamarová

Som študentkou Fakulty masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Mojou najväčšou záľubou je fotenie, natáčanie a strih videí. Popri všetkej práci a škole si však niekedy potrebujem aj oddýchnuť a to sa mi najlepšie darí pri pozeraní filmov a seriálov. Vďaka tomu, že som veľký fanúšik seriálov, tak sa mi o nich aj lepšie píše články :)

Neprehliadni

10 vecí, ktoré potrebujete vedieť z komiksov o Stargirl pred sledovaním seriálu

Premiéra seriálu stanice CW– Stargirl – je naplánovaná na 19. mája tohto roku. Trailer bol …

Príšery z Chaty v horách

Chata v horách je horor z roku 2012. Pre niektorých to bol skvelý horor a …