Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: Labyrint (2015)
Labyrint - logout.sk
Labyrint - logout.sk

Tip na seriál: Labyrint (2015)

Krimi seriál z produkcie Českej televízie s názvom Labyrint sa začína nálezom tela krajského politika Karasa. Vrah ho mučil a následne zabil stredovekými praktikami. Telo bolo starostlivo naaranžované v zvláštnej scéne a rozpútalo pátraciu akciu po tomto beštiálnom vrahovi. Postupne hádže policajným vyšetrovateľom do cesty sériu vrážd, ktoré sú také kruté, až otriasajú miestnym regiónom a vyvolávajú hrôzu.

Počiatky tohoto zložitého prípadu vedú až k zavraždenému mladému dievčaťu pochádzajúcemu zo Slovenska. Tá zomrela podobne krutým spôsobom ako politik Karas. Prípadu sa chopí dvojica kriminalistov. Prvým je Michal Remeš (Jiří Langmajer), ktorý je ovplyvnený problémami vo svojom súkromnom živote a druhým kriminalistom je slovenská policajtka Tamara Berkyová (Zuzana Kanócz).
Vyšetrovatelia sa postupne prepracujú až na koniec labyrintu a veria, že páchateľa chytia. Pri vyšetrovaní sa totiž pridržiavajú obrazom Hieronyma Boscha s názvom Posledný súd. Je zrejmé, že sa páchateľ tejto obradnej série vrážd inšpiroval práve touto maľbou.
Na kanáloch Českej televízie sa momentálne vysiela druhá séria. Tá prvá štartovala v roku 2015. V seriáli okrem Zuzany Kanócz a Jiřího Langmajera môžeme vidieť aj ďalšie osobnosti – Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý a ďalší.

Labyrint - logout.sk
Labyrint – logout.sk
Jiří Langmajer a Zuzana Kanócz na stope sériovému vrahovi
Jiří Langmajer a Zuzana Kanócz na stope sériovému vrahovi v seriáli Labyrint

ČSFD - 77%
IMDb - 76%
Logout.sk - 85%

79%

Celkové hodnotenie

User Rating: 0.85 ( 1 votes)

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Tip na seriál: Extracurricular (2020)

Ak máte radi krátky, temný seriál plný násilia, ktorý sa okrem iného zaoberá prostitúciou, tak …

The painter and the thief trailer

Dokumentárny film, ktorý ospevuje nejeden kritik, je z dielne Benjamina Rea. Presne tak by sa …