Domov / Tip na seriál / Komédiálny / Tip na seriál: Never Have I Ever (2020)
zdroj: imdb.com

Tip na seriál: Never Have I Ever (2020)

Nový seriál, ktorý vyšiel len nedávno na Netflixe, sa od začiatku drží v top 10 najpozornejších seriálov. Never Have I Ever  prináša pohľad na život dievčaťa, ktoré sa snaží vyhnúť  svojmu smútku zo straty otca.

Never Have I Ever sa aj po týždňoch drží v top 10 najsledovanejších seriálov. Príbeh hovorí o mladom dievčati, ktorej rodičia sa ešte pred jej narodením presťahovali z Indie do Ameriky. Minulý rok však otec hlavnej hrdinky Devi (Maitreyi Ramakrishnan) dostal infarkt, ktorému podľahol počas jej vystúpenia v škole. Týždeň potom, zo psychologických dôvodov, stratila možnosť chodiť. Po troch mesiacoch ju doslova postavil na nohy jeden z najpríťažlivejších ľudí v škole, Paxton (Darren Barnet). Školský rok sa pomaly začal a Devi si so svojimi dvomi kamarátkami dala predsavzatie, že si nájdu frajerov. Veci však nejdú podľa Deviných plánov… napríklad v tom, že sa dokonca spriatelí so svojim úhlavným nepriateľom Benom (Jaren Lewison).

zdroj: imdb.com

Ľahký, zábavný a zároveň hlboký?

Keď som si pustila seriál, nemala som veľké očakávania. Úprimne, nečakala som toho veľa od typického teenagerského seriálu, ale prekvapil ma. Napriek tomu, že bol zábavný, bolo tam mnoho scén, ktoré mi takmer nahnali slzy do očí. (Áno, som trošku citlivka!) Avšak celková pointa seriálu bola viacej ako len poukázanie na to, že dievča si chce nájsť frajera a stratiť s ním panenstvo. Ide tu aj o medziľudské vzťahy a o problémy, ktoré indickí emigranti pociťujú v Amerike.

zdroj: imdb.com

Kostýmy

Oceňujem hocikoho, kto hlavné postavy obliekal a ďakujem za to, že neprezentujú amerických teenagerov ako emo, edgy, musím-vyzerať-cool, nosiť-sukne alebo kožené-bundy. Hlavná hrdinka bola oblečená tip-top po celý čas, pričom sa nedržala pravidla „hollywoodskeho“ obliekania – čím viac kože vidíš, tým lepšie. Keďže sa všetko točí okolo hinduizmu a ich tradícií, očakávala som, že sa objaví scéna aj s ich tradičným oblečením. Úplne mega. Takto by sa mali prezentovať kultúry, aj napriek tomu, že to bolo trochu pritiahnuté za uši.

zdroj: imdb.com

Za jeden deň

Napriek tomu, že som čakala, že to bude dlhé, únavné a častokrát otravné, tento seriál ma zaujal. Never Have I Ever má 10 epizód, pričom každá trvá približne 25 minút. V pohode sa dá seriál stihnúť pozrieť za niekoľko hodín. Celkovo bol seriál super. Žiadne výčitky, napriek niektorým stereotypným situáciám. Úprimne, už sa teším na druhú sériu, ak samozrejme bude. Never Have I Ever hodnotím tak na 8.5/10. Dôležité boli myšlienky, ktorými sa tvorcovia snažili povedať, že je fajn nájsť si čas a spôsob ako sa vyrovnať so smrťou blízkeho, ak aj to, že je podstatné vedieť akceptovať svoju kultúru. A na to mnohí zabúdajú.

zdroj: imdb.com
ČSFD - 74%
IMDb - 80%
Logout.sk - 85%

80%

User Rating: Be the first one !

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

2.séria Zaklínača bude o rodine

Znie to gýčovito, ale je to pravda. Prvá séria Zaklínača spočívala v predstavení troch hlavných …

Tip na seriál: Cursed (2020)

Hoci mnoho ľudí, ktorých zaujal nový seriál Cursed, už počulo o postave Nimue, nemusia byť …