Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: Príbeh služobnice (2017– )
Zdroj: ukairdates.com

Tip na seriál: Príbeh služobnice (2017– )

Príbeh služobnice je adaptácia románu Margaret Atwoodovej od spoločnosti Hulu a úprimne… je to z jeden z najlepších seriálov tejto doby. Fascinujúca téma tohoto seriálu je niekedy veľmi ťažká na pozeranie. Ale v súčasnej dobe by malo byť pozretie tohoto seriálu nevyhnutnosťou.

Zdroj: tveskimo.com

Dej

Skúsenosti služobnice vidíme očami June, bývalej vydavateľky kníh a feministky, ktorá sa počas pokusu o útek do Kanady oddelí od manžela a dcéry. Zbavená jej mena, rodiny, kariéry a základných ľudských práv, June (teraz nazývaný „Offred“), sa musí naučiť prežiť v novom svete, kde sú ženy občanmi druhej triedy a znásilňovanie je bežné. Gilead, totalitný a teokratický štát, ktorý nahradil Spojené štáty americké. Kvôli nebezpečne nízkej miere reprodukcie sú služobníčky zneužívané na rodenie detí pre elitné rodiny, ktoré nie sú „požehnané“ plodnosťou. Offred slúži veliteľovi a jeho manželke Serene Joy, bývalej obhajkyni „tradičných hodnôt“. Každý mesiac, keď je Offred najviac plodná, musí mať neosobný, bezslovný sex s veliteľom, zatiaľ čo Serena sedí za ňou a drží ju za ruky, nazývajú to obradom.

Offredina sloboda, rovnako ako sloboda všetkých iných plodných, ale aj neplodných žien, je úplne obmedzená. Teda okrem žien veliteľov, ale ani tie nemajú 100% slobodu. Môže odísť z domu iba na nákup, vždy iba vo dvojiciach aby na seba keď tak donášali. Dvere do jej izby sa nedajú zamknúť a Oči, Gileadova tajná policajná sila, ich sleduje pri každom pohybe verejnosti.

Zdroj: theglobeandmail.com

Zaujímavosti

Prvá sezóna Príbeh služobnice získala osem ocenení Emmy z trinástich nominácií. Je to prvá show, ktorú vyrobila spoločnosť Hulu a získala hlavné ocenenie, ako aj prvá séria streamovacích služieb, ktorá vyhrala cenu Emmy za vynikajúcu sériu. Seriál získal tiež cenu Zlatý glóbus za najlepší televízny seriál v žánre dráma. Elisabeth Moss bola tiež ocenená Zlatým glóbusom za najlepšiu herečku.

V seriály sa objavia aj skvelý herci ako sú napríklad Yvonne Strahovski ako Serena Joy Waterford, ktorú budete milovať, ale zároveň nenávidieť. Ann Dowd ako teta Lydia Clements, ktorá svoju postavu zohrala brilantne, ale vaše sympatie si chytí až neskôr. Joseph Fiennes ako Fred Waterford alebo aj Samira Wiley ako Moira Strand (ktorá hrá aj v seriály Oragne Is the New Black) a veľa, veľa ďalších skvelých hercov.

Zdroj: thesun.co.uk

Dráma natáčala svoju štvrtú sezónu, ktorá predstavuje režijný debut hviezdy Elisabeth Mossovej. Produkuje ho MGM Television, ktorého relácie sú v rôznych fázach pozastavenia natáčania, rovnako ako prakticky všetky hollywoodske produkcie. To zahŕňa sériu MGM TV Fargo a thirtysomething(else) pre ABC a Circe pre HBO Max, ako aj reality show Survivor, ktorej začiatok 41 sezóny sa začal len nedávno natáča dostal odklad ako ostatný.

ČSFD - 83%
IMDb - 85%
Logout.sk - 90%

86%

User Rating: 4.5 ( 1 votes)

O Marcela Kuciaková

Som študentkou masmediálnej komunikácie. Mám rada filmy a aj seriály (tie niekdy viacej) a žánrovo horory, fantasy, komédie a anime. Ale nebránim sa aj iným žánrom.

Neprehliadni

Love, Victor bude TV spin-off filmu Love, Simon

Stanica Hulu vydala prvú ukážku na pripravovaný spin-off Love, Victor. Nová séria slúži ako osamostatnenie …

Extraction (2020) – trailer

Bol zverejnený nový trailer na pripravovaný film od streamovacej služby Netflix, Extraction. Ide o americký …