Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: Queen for Seven days!
zdroj: imdb.com

Tip na seriál: Queen for Seven days!

Seriál Queen for Seven days je romantizovaný historický príbeh o láske jednej ženy a jedného muža. Má mnoho zápletiek, ktoré prinesú mnohým slzy do očí.

Z historického hľadiska je kórejský seriál Queen for Seven days silno romantizovaný. Príbeh sa odohráva na prelome 15. – 16. storočia. Shin ChaeKyung (Min-Young Park) je dcéra významného politika. Zamiluje sa do korunného princa Lee Yeoka (Woo-jin Yeon), ktorý žije pod tyranskou vládou svojho nevlastného brata, kráľa Lee Yoonga (Dong-geon Lee). Ten ho z duše nenávidí a hľadá rôzne dôvody, aby ho mohol poslať do vyhnanstva. Keď konečne nájde dostačujúcu zámienku, vyšle ho preč. Počas cesty však Lee Yeoka napadnú „banditi“ a on skoro zomrie.

zdroj: imdb.com

Prejde 5 rokov a teraz už zotavený Yeok sa vracia späť do hlavného mesta, aby sa pomstil svojmu bratovi, lebo neverí, že tí, ktorí ho napadli boli skutočne banditi. Ako sa vracia Yeok spať, aj ChaeKyung sa rozhodne vydať sa z vidieku do veľkomesta, kde opäť náhodne stretáva kráľa, ktorému pred mnohými rokmi zachránila život. Rozhodnú sa, že sa spolu poklonia ich milovaným zosnulým, a tak ChaeKyung pripraví dva stoly. Jeden je pre kráľovu nebohú matku a druhý je pre jej lásku korunného princa Yeoka. Ani kráľ, ani ChaeKyung netušia, že ich rozhovor spoza dverí počúva Lee Yeok. Nahnevaný a rozhodnutý odísť však narazí na ChaeKyung, ktorá ho okamžite spozná a prihovorí sa mu. Napriek všetkému si ChaeKyung mylí, že Yeok je duch, no keď sa ho dotkne, uvedomí si, že to tak nie je. Muž, ktorý jej tak veľmi pripomína jej mŕtvu lásku jej nedá spávať a rozhodne sa vyhľadať ho.

zdroj: imdb.com

Rozdiel medzi skutočnosťou a seriálom?

Je dôležité uvedomiť si, že seriál ma v skutku blízko k skutočnosti. Nemôžeme sa pozerať na dej ako na celok, ale skôr na hlavnú myšlienku. A to tú, že tie intrigy, ktoré vládli na kráľovskom dvore boli dôvodom, prečo bola Shin ChaeKyung (v realite to bola kráľovná Dangyeong) nútená odísť od svojho milovaného len po siedmych dňoch od jej korunovácie.

zdroj: imdb.com

Hudba nahradila pocity

Pre kórejského seriály je veľmi typické OST, čiže filmová hudba. Najmä, keď ide o dotváranie atmosféry. Pri seriály Queen for Seven days bola asi najkrajšia pieseň Dreaming, ktorá robila podmaz pri romantických chvíľach medzi hlavnými postavami. Stále sa držím názoru, že dobrá hudba dokáže zachrániť zlý film, ale je naozaj magické vidieť skvelú kinematografiu, dialógy, kostýmy a výbornú hudbu v jednom momente. Neraz som mala slzy na krajíčku.

Kórejský seriál na 100 spôsobov

Ak aj nie ste fanúšikom kórejských seriálov, odporúčam vám pozrieť si to. Asi ste pochopili z celého deja, že nemôžete čakať pre dvojicu happyending, ale predsa vás prekvapím, a poviem vám, že na konci budete plakať od šťastia. Historické kórejské seriály patri k tým najobľúbenejším, a preto by ste si nemali nechať ujsť Queen for Seven days. Napriek tomu, že názov prezrádza zlomový moment seriálu, určite to nie je to najdôležitejšie. Naše hodnotenie je 8.1/10. 

zdroj: imdb.com

IMDb - 78%
Logout.sk - 81%

80%

User Rating: Be the first one !

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

Tip na film: SCOOB! (2020) – Recenzia

Scooby-Doo a Záhady s.r.o zažívajú nové dobrodružstvo. SCOOB! je milý a zábavný film, ktorý obsahuje …

Tip na seriál: Cursed (2020)

Hoci mnoho ľudí, ktorých zaujal nový seriál Cursed, už počulo o postave Nimue, nemusia byť …