Domov / Tip na seriál / Akčný / Tip na seriál: See (2019)
Zdroj: imdb.com

Tip na seriál: See (2019)

See je sci-fi dramatický televízny seriál vytvorený streamovacou službou Apple TV+ v hlavnej úlohe s Jasonom Momoam. Scenár napísal Steven Knight a réžie sa ujal Francis Lawrence (Já, legenda, Voda pre slony, trilógia Hry o život, Červená volavka). Seriál mal premiéru v novembri minulého roka a už je potvrdená aj druhá séria.

Zdroj: imdb.com

Dej See

V ďalekej budúcnosti ľudská rasa stratí jeden zo svojich zmyslov – zrak. V dôsledku toho musí spoločnosť nájsť nové spôsoby ako stavať, loviť… ako prežiť. Baba Voss, náčelník kmeňa Alkenny, sa ožení s Maghrou, ženou, ktorá nepochádza z kmeňa, ale našla v ňom útočisko. Tejto žene sa narodia deti – dvojičky, ktoré nejakým zázrakom dokážu vidieť. Chýry o týchto deťoch sa dostanú až ku kráľovnej, ktorá urobí všetko pre to, aby tieto deti získala. Baba Voss je preto nútený viesť svoj kmeň na neznáme, ale bezpečné miesto, ich kráľovná a jej vojaci nenašli. Dokáže ochrániť nádej na lepšiu budúcnosť, ktorú predstavujú tieto deti?

Zdroj: imdb.com

Herecké obsadenie

Jason Momoa je Baba Voss, skúsený bojovník a náčelník kmeňa Alkannov, taktiež otec Kofuna a Haniwi – vidiacich dvojičiek.

Alfre Woodard hrá Paris, adoptívnu matku Baba Vossa, má úlohu kmeňového šamana.

Sylvia Hoeks hrá kráľovnú Kane, vládkyňu Payanského kráľovstva.

Hera Hilmar je Maghra, matka Kofuna a Haniwi a manželka Baba Vossa.

Archie Madekwe a Nesta Cooper hrajú dvojičky Kafuna a Haniwu.

V seriáli taktiež hrajú Christian Camargo, Yadira Guevara-Prip, Josh Blacker, Mojean Aria, Franz Drameh, Tmothy Webber, Jessica Harper či Joshua Henry.

Záver

Môj prvotný dojem po pozretí See, bol: „Neviem, čo si o tomto mám myslieť.“ Ten nápad je skvelý a veľmi ma zaujal, avšak to spracovanie nebolo až tak dobré. Kinematografia tohto seriálu je úžasná. Nádherná scenéria, masky a kostýmy, kamera, bojové scény, efekty… to všetko by fungovalo perfektne, pre obyčajný historický seriál. Avšak v spojení s tou prvotnou myšlienkou, to jednoducho nedávalo zmysel (aspoň mne).

Prvá epizóda bola skvelá, dobrý dejový nábeh, avšak čím viac dej napredoval, tým viac som sa strácala. Tak ako precízne rozpracovali úvod, príliš urýchlili záver. Rozumiem tomu, že  svojim spôsobom tvorcovia chceli upriamiť pozornosť aj na to, čo sa deje okolo nás a dokonca to môžeme považovať za istý druh varovania. Avšak vo mne osobne to zanechalo mnoho otázok, na ktoré som nešla odpoveď (možno si to nechávajú na druhú sériu, kto vie?).

Veľmi ma prekvapil Jason Momoa. V seriály stvárnil dve polohy ľudskej bytosti – silného, nebojácneho a brutálneho lídra, ktorý sa neštíti ničoho, aby ochránil svoju rodinu a svoj kmeň a milujúceho a jemného manžela a otca. Celkovo treba povedať, že herecké výkony boli naozaj dobré a uveriteľné.

Stretla som sa s názormi ľudí, ktorým sa tento seriál nepáčil vôbec a naopak, mnoho ľudí si ho nevedelo vychváliť. Asi sú naozaj iba dve možnosti… Rozhodne vám odporúčam, aby ste si ho pozreli a vytvorili si názor sami. Naše hodnotenie 7/10.

Zdroj: imdb.com

ČSFD - 73%
IMDb - 76%
Logout.sk - 70%

73%

User Rating: Be the first one !

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Čo pripravuje DCEU na najbližšie dva roky?

DC Extended Universe (DCEU) je vo švungu! Rozhodne má na najbližšie dva roky nabitý program, …

Jason Momoa sa teší z fotografii k novému filmu Duna rovnako ako my

Do premiéry novej Duny je síce ešte ďaleko, ale prvé fotografie z natáčania rozhodne potešia nejedného …