Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: Shameless (2011)

Tip na seriál: Shameless (2011)

Vraj sme boli všetci stvorení na obraz Boží. Nepomýlil sa niekde? – Hriešnici (Shameless).

Rodinu si nevyberieš. Obetavá Fiona (Emmy Rossum) a jej piati súrodenci nemajú vôbec ľahký život. Matka ich pred niekoľkými rokmi opustila a otec (William H. Macy) rodičovstvo vymenil za fľašu chľastu, a tak im neostáva nič iné, ako sa pretĺkať životom sami. Celú situáciu sa snaží zachrániť najstaršia sestra Fiona, ktorá sa stará sa o svojich mladších súrodencov, ale život jej aj tak hádže polená pod nohy.

Súvisiaci obrázok

Shameless. Osem sérií, americký remake, drsný humor, vypäté dramatické rodinné situácie a zrkadlo súčasnej americkej spoločnosti – aj tak by sa dal v skratke zhrnúť tento seriál. Je charakteristický tým, že si nikdy neberie servítku pred ústa, rieši to, o čom sa nahlas nehovorí a nevyhýba sa žiadnej téme, ktorá sa týka dnešnej spoločnosti (nedostatok peňazí, alkoholizmus, drogy, homosexualita a mnoho ďalších). Ide o jeden z najdlhšie vysielaných a najúspešnejších seriálov zo stanice Showtime, ktorá odklepla ďalšiu, tentokrát už deviatu sériu.

Pokiaľ už máš po krk opakovaných klišé a bavia ťa príbehy tohto žánru (Misfits, Skins a podobne) toto je  seriál, ktorý nepochybne stojí za tvoju pozornosť.  Ale pozor! Neodporúčam ti ho pozerať s rodičmi!

ČSFD - 87%
IMDb - 87%
Logout.sk - 90%

88%

Priemerné hodnotenie:

User Rating: Be the first one !

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.