Domov / Tip na seriál / Akčný / Tip na seriál: The Ghost Bride!
zdroj: imdb.com

Tip na seriál: The Ghost Bride!

Fantasy seriál, ktorý zaujal nejedného fanúšika. Presne tak sa dá opísať seriál The Ghost Bride. Ak máte chuť na trošku strachu, fantasy, histórie ako aj atypických tradícií, tento je pre vás ako stvorený.

Knižná predloha filmu je od autorky Yangsze Choo, ktorá predala práva Netflixu, aby mohli spracovať tento skvelý 6 dielny seriál. Ak máte silu a najmä vôľu, dokážete si ho pozrieť za pár hodín, bez žmurknutia oka.

The Ghost Bride

Tak ako názov seriálu naznačuje, dej hovorí o mladej dievčine, ktorá sa má stať nevestou mŕtveho. Pan Li Lan (Peijia Huang) je odmalička zamilovaná do Lim Tian Baia (Ludi Lin), ktorý pred 5 rokmi odišiel študovať lekárstvo z ich malej dediny do Hong Kongu. Medzitým pred mesiacom zomrel jeho brat Lim Tian Ching (Kuang Tian). Ich matka je posadnutá pálením vecí, ktoré by sa Tian Chingovi mohli zísť v posmrtnom živote. Dokonca chce pre neho aj nevestu, keďže Tian Ching nemal manželku. Z tohto dôvodu pozve na veľkolepú oslavu Li Lan a jej rodinu, a následne jej otcovi navrhne, že mu pomôže s biznisom, ak sa Li Lan vydá za jej mŕtveho syna. Otec s tým však nesúhlasí a spolu s Li Lan odíde. Čo čert nechcel, zvedavá Li Lan sa dostane do izby nebohého Tian Chinga a stretne tam Er Langa (Kang Ren Wu).

zdroj: imdb.com

Až neskôr zistí, že Er Kang je 500 ročný nesmrteľný, ktorý sa snaží plnením úloh dostať do neba. Keď sa Li Lan z oslavy vráti, začne sa jej snívať o mŕtvom Tian Chingovi, ktorý ju chce za svoju nevestu. Ona sa snaží nemyslieť na to. Keď zistí, že Tian Ching nezomrel prirodzenou smrťou, a že jej otec je v kóme na pokraji smrti, sľúbi Tian Chingovi, že zistí, kto ho zavraždil. Samozrejme pod podmienkou, že jej privedie jej otca späť k životu. Li Lan čakajú mnohé nástrahy, s ktorými jej pomôže Er Kang… avšak všetko nejde podľa plánu.

zdroj: imdb.com

Kostýmy a rekvizity

Jedno veľké ďakujem a zároveň jedno obrovské nie. Kostýmy, ktoré síce spadali do éry 1890, avšak počas celého seriálu sme si mohli všimnúť rôzne rekvizity, ktoré boli vymyslené, až v 20. storočí. Čo je potrebné oceniť je, že čínske tradičné oblečenie sa tam síce ukázalo, ale hlavné postavy nosili „upravené“ viacej moderné verzie šatstva. Vďaka tomu mal seriál modernejší nádych a pozrú si ho bez problémov aj ľudia, ktorý nemusia historické fantasy filmy.

zdroj: imdb.com

Dojem

V skutku celý seriál bol dobre napísaný a dal sa pozrieť v priebehu niekoľkých hodín. Samozrejme bola tam aj cikpauza a veľa, veľa jedla… Viacero elementov v seriáli patrí Peranakáncom, čiže ich tradície a štýl si môžete všimnúť vo viacerých scénach. Musíme však opomenúť prízvuk, pretože hercom sa nedaril dostatočne napodobniť, ale ak by ste si chceli na Netflixe pozrieť seriál s anglickým dabingom, tak nie je problém. Dokonca by ste tam objavili aj české titulky! Seriál si zaslúži hodnotenie 7.5/10.

ČSFD - 63%
IMDb - 59%
Logout.sk - 75%

66%

User Rating: Be the first one !

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

2.séria Zaklínača bude o rodine

Znie to gýčovito, ale je to pravda. Prvá séria Zaklínača spočívala v predstavení troch hlavných …

Tip na seriál: Cursed (2020)

Hoci mnoho ľudí, ktorých zaujal nový seriál Cursed, už počulo o postave Nimue, nemusia byť …