Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: The Royals (2015-2018)
Zdroj: imdb.com

Tip na seriál: The Royals (2015-2018)

The Royals je televízny seriál vytvorený Markom Schwahnom a Elizabeth Hurleyovou. Ide o drámu z prostredia fiktívnej britskej kráľovskej rodiny posadenú do súčasného moderného Londýna, ktorá sa udomácnila vo svete honosnosti a kráľovských tradícií, vďaka čomu sú všetky ich rozmarné potreby uspokojené. To však prichádza s vysokou daňou povinnosti, osudu a intenzívneho a podrobnému dohľadu verejnosti.

Zdroj: imdb.com

Dej

Helena je hlavou fiktívnej kráľovskej rodiny, ktorá bojuje tak s bežnými rodinnými problémami, ako aj s netypickými a to všetko na očiach verejnosti. Dojčatá princ Liam a princezná Eleanor si pôžitkársky užívajú výhody, ktoré pramenia z ich sociálneho postavenia, pretože vedia, že zodpovednosť usadnúť na trón pripadla ich staršiemu bratovi Robertovi. Ale keď je Robert zabitý, rodina je uvrhnutá do chaosu. Rovnako tak prichádzajú obavy o budúcnosť monarchie. Nečakane sa tak Liam stane následníkom trónu, ktorý sa musí prispôsobiť nie len svojmu novému postaveniu, ale aj citom, ktoré má voči Ophelii – dcére vedúceho palácovej ochranky. Jeho sebadeštruktívna sestra Eleanor narazí na dno, keď zistí, že muž do ktorého sa zamilovala, je len podvodník. Aby zachovala status quo a udržala rodinu pod kontrolou, kráľovná spojí svoje sily s kráľovým bratom Cyrusom, aby si udržala život v paláci.

Zdroj: imdb.com

Herecké obsadenie

Kráľovnú Helenu stvárnila Elizabeth Hurley. Jej manžela, kráľa Simona, Vincent Regan. Dvojičky stvárnili William Moseley (Liam) a Alexandra Park (Eleanor). Kráľovho brata Cyrusa si zahral Jake Maskal, Opheliu Merritt Patterson, jej otca hral Oliver Milburn. Okrem toho v seriáli ešte hrajú Tom Austen, Genevieve Gaunt, Max Brown, Victoria Ekanoye, Lydia Rose Bewley, Jerry-Jane Pears, Poppy Corby-Tuech či Andrew Bicknell.

Záver

Keď som sa prvýkrát dopočula o The Royals, myslela som si, že to bude dráma na štýl Tudorovcov, ale opak je pravdou. Trailer bol pre mňa veľmi zaujímavý, a preto som sa rozhodla pozrieť si to. Páči sa mi, ako tvorcovia spracovali jednotlivé charaktery aj to, že sa nedržia skutočného obrazu Kráľovskej rodiny. V deji je množstvo zvratov a zmien, že nedokážete predpovedať, čo sa stane. A to je super, pretože veľa seriálov sa po čase stane predvídateľnými.

Obdivujem Elizabeth Hurley za to, ako sa zhostila úlohy kráľovnej Heleny, ale všetky postavy boli stvárnené naozaj uveriteľne. Veľké plus je aj to, že tvorcovia posadili dej do Londýna, vďaka čomu príbeh získal esenciu skutočnosti.

Avšak treba podotknúť, že miestami tých zvratov bolo možno až príliš a divák sa môže trošku stratiť v tom všetkom. Celkovo som však spokojná. Naše hodnotenie 8/10.

ČSFD - 69%
IMDb - 75%
Logout.sk - 80%

75%

User Rating: Be the first one !

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Tip na seriál: Cursed (2020)

Hoci mnoho ľudí, ktorých zaujal nový seriál Cursed, už počulo o postave Nimue, nemusia byť …

Tip na seriál: Extracurricular (2020)

Ak máte radi krátky, temný seriál plný násilia, ktorý sa okrem iného zaoberá prostitúciou, tak …