Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: True Detective (2014)
True Detective

Tip na seriál: True Detective (2014)

True Detective je osemdielny kriminálny seriál z dielne HBO. V každej sérii (dve odvysielané, tretia sa pripravuje) sa odohráva úplne nový príbeh s inými postavami, ktoré musia čeliť obrovskému a temnému prípadu. Máme možnosť vidieť prípad z pohľadu detektívov ale aj z pohľadu kriminálnikov. Máme možnosť tak vidieť nielen postup vyšetrovania, ale aj svedomie postáv.

Prvá séria seriálu True Detective nás zoznámi s dvojicou detektívov (Woody Harrelson, Matthew McConaughey), ktorí už 17 rokov riešia prípad sériových vrážd. Všetko to odštartuje v roku 1995, kedy odhalia prvé znetvorené telo. Tento náročný prípad potom riešia aj v rokoch 2002 a 2012. Počas týchto rokov sa postupne vracajú v spomienkach do devätdesiatych rokov.

True Detective
Matthew McConaughey a Woody Harrelson

Druhá séria nás zavedie z Louisiany do Kalifornie, kde v korupciou presiaknutom mestečku Vinci nájde člen dialničnej hliadky (Taylor Kitsch) mŕtve telo tajomníka mesta. Okamžite sa súpšťa sled miestnych a zároveň štátnych vyšetrovaní. Do tohto prípadu sa pripletie dvojica detektívov – detektív z Vinci (Colin Farrell) a detektív z Ventury (Rachel McAdams). Vyšetrovaniu vraždy však bráni obštrukcia zo všetkých zložiek mesta a tak na vlastnú päsť po vinníkovi pátra aj podnikateľ, ktorého si zahral Vince Vaughn. Ten kvôli smrti tajomníka prišiel skoro o všetko…

Colin Farrell a Vince Vaughn

HBO už oznámilo aj tretiu sériu, v ktorej si rolu detektíva Waynea Haysa zahrá Mahershala Ali (House of Cards). Táto séria by sa mala odohrávať v lesoch pohoria Ozarks v štáte Arkansas, kde sa odohrá hrôzostrašný zločin. To, čo zatiaľ vieme je, že príbeh bude opäť rozložený do troch časových línií tak, ako prvá séria. Premiéry tretej série by sme sa mali dočkať v roku 2018.

ČSFD - 91%
IMDb - 90%
Logout.sk - 95%

92%

Celkové hodnotenie

User Rating: Be the first one !

 

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Kinopremiéry na tento týždeň

Tento týždeň prídu do našich kín 3 nové filmy: akčný triller o nájomnej vrahyni, horor …

Tip na film: SCOOB! (2020) – Recenzia

Scooby-Doo a Záhady s.r.o zažívajú nové dobrodružstvo. SCOOB! je milý a zábavný film, ktorý obsahuje …