Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: Westworld (2016)
Westworld

Tip na seriál: Westworld (2016)

Dramatický seriál Westworld z produkcie HBO je inšpirovaný rovnomenným filmom z roku 1973, ktorý napísal a natočil Michael Crichton. Pojednáva o futuristickom zábavnom parku, ktorý je obývaný robotickými bytosťami. To je Westworld! Spoznajte svet, ktorý uspokojí všetky Vaše túžby..

Tento seriál je temnou odyseou, ktorá nás zavedie do počiatku umelého vedomia a evolúcie hriechu. Predstaví nám svet, kde sa stretáva búdúcnosť s minulosťou a s týmito dvomi časopriestormi sa dá manipulovať podľa predstáv. Svet, v ktorom je možné splniť každú ľudskú túžbu, či už ušľachtilú alebo zvrhlú.

Porucha robotov však spôsobí zmätok a zhrozenie rekreantov v zábavnom parku Westworld. Dolores Abernathy, typická farmárska dievčina, ktorá žije na hraniciach so západom postupne zisťuje, že ich idylická existencia je vlastne len dobre premysleným klamstvom, zatiaľ čo geniálny a kreatívny riaditeľ, hlavný programátor a predseda predstavenstva Robert Ford (Anthony Hopkins) má jasnú víziu pre smerovanie zábavného parku, a pre naplnenie ktorej využíva neortodoxné metódy. Ed Harris stvárni zápornú postavu Muža v čiernom, ktorý je popisovaný ako „destilácia čírej podlosti v jednej osobe“.

Westworld - Anthony Hopkins
Westworld – Anthony Hopkins
Westworld - Ed Harris
Westworld – Ed Harris

ČSFD - 85%
IMDb - 90%
Logout.sk - 85%

87%

Celkové hodnotenie

User Rating: Be the first one !

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Tip na seriál: Extracurricular (2020)

Ak máte radi krátky, temný seriál plný násilia, ktorý sa okrem iného zaoberá prostitúciou, tak …

The painter and the thief trailer

Dokumentárny film, ktorý ospevuje nejeden kritik, je z dielne Benjamina Rea. Presne tak by sa …