Domov / Tip na seriál / Komédiálny / Tip na seriál: Young Sheldon (2017)
Zdroj: cbs.com

Tip na seriál: Young Sheldon (2017)

Americký komediálny seriál stanice CBS, Young Sheldon je dielom Chucka Lorre (Dva a pol chlapa, Teória veľkého tresku, Mama) a Stevena Molaro (Chlapi sebe, Dva a pol chlapa, Teória veľkého tresku). Je spin-off prequelom od komediálneho seriálu The Big Bang Theory, konkrétne sa zaoberá detstvom hlavnej postavy – Sheldona Coopera. Seriál sa začal vysielať v roku 2017 a odvtedy sa teší úspechu.

Zdroj: lufthansa-inflightentertainment.com

Dej

Píše sa rok 1989 a deväťročný Sheldon Cooper (Iain Armitage) vyrastá vo východnom Texase. Je nadpriemerne inteligentný, čo znamená, že preskočil štyri stupne, aby začal chodiť na strednú školu spolu so svojím menej intelektuálne múdrym starším bratom Georgiem (Montana Jordan). Byť najväčším géniom svojej generácie, ktorý vyniká v pokročilej matematike aj vede, nie je vždy výhodou, najmä v krajine, kde má vedúcu pozíciu náboženstvo a futbal. Keďže je Sheldon nadpriemerne inteligentný a nechápe príliš ľudským pocitom, tak sa snaží pochopiť svoju rodinu, spolužiakov a susedov. Jeho matka Mary (Zoe Perry) ho vyzbrojuje najlepším nástrojom, s ktorým môže prísť: pripomína mu, že jeho otec George (Lance Barber)  je futbalový tréner a jeho brat Georgie je v tíme. Sheldon má aj sestru dvojičku Missy (Raegan Revord), ktorá však nie je taká inteligentná ako on.

Jim Parsons, ktorý hral v Teórii veľkého tresku dospelého Sheldona, má v tomto seriáli úlohu hlasu Sheldona z pozadia.

Zdroj: thewrap.com

Záver

Tento seriál považujem za super seriál, keď sa chcete zasmiať alebo si potrebujete oddýchnuť, pretože diel má približne 20minút. Herci sú veľmi talentovaní, do svojich úloh sa úplne hodia a ja im verím každé slovo. Páči sa mi, že každý diel má vtipné pasáže, ale niekedy i poučné alebo dojemné. Je pekné sa pozerať na to, ako sa Sheldon postupne „poľudštieva“. Ak ste boli fanúšikom Teórie veľkého tresku, určite tento seriál odporúčam. Je tam jednoduchý humor, ktorý pochopí každý.

ČSFD - 77%
IMDb - 73%
Logout.sk - 85%

78%

User Rating: Be the first one !

Fantasy Island

O Zdenka Hamarová

Som študentkou Fakulty masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Mojou najväčšou záľubou je fotenie, natáčanie a strih videí. Popri všetkej práci a škole si však niekedy potrebujem aj oddýchnuť a to sa mi najlepšie darí pri pozeraní filmov a seriálov. Vďaka tomu, že som veľký fanúšik seriálov, tak sa mi o nich aj lepšie píše články :)

Neprehliadni

V spin-offe Mad Maxa – Furiosa si asi zahrá Anya Taylor-Joy

Film Mad Max: Zbesilá cesta od režiséra Georga Millera (Happy Feet, Čarodejnice z Eastwicku, Liek …

The Great (2020) – nový trailer

Stanice Hulu  a HBO pripravujú nový dramaticko-komediálny seriál zo 17.storočia s názvom The Great. Tvorcom …