Domov / Novinky / Tom Hardy ako Al Capone. Spoznali by ste ho?
al capone

Tom Hardy ako Al Capone. Spoznali by ste ho?

Tom Hardy zažíva naozaj rušné obdobie. Po ukončení natáčania komiksovky Venom skočil priamo do filmu Fonzo od režiséra Josha Tranka. Tu si zahrá notoricky známeho gangstra Al Caponeho. Prvé náznaky Hardyho premeny sme mali možnosť vidieť na niekoľkých fotografiách, ktoré sa objavili na internete, už v apríli. Dnes tu však máme oficiálne zábery znázorňujúce transformáciu a musíme povedať, že Toma Hardyho na nich spoznať len ťažko. Maskéri tak opäť raz dokázali svoju šikovnosť.

Al Capone už v minulosti bol predmetom filmovania v Hollywoode, predovšetkým vo filme s názvom The Untouchables od režiséra Briana De Palmy, no Fonzo sa bude od tohto príbehu dosť odlišovať. Navyše pôjde o Hardyho druhý pokus stvárniť túto legendu. Pôvodne si ho mal zahrať vo filme Cicero, ktorý sa však nikdy nezačal natáčať.

Tom Hardy si zahrá neslávne známeho gangstra vo veku 47 rokov, čo sa približuje veku, kedy Al Capone naposledy vydýchol (vo veku 48 rokov). Posledný rok svojho života strávil vo väzenskej nemocnici kvôli syfilisu a psychickému vyčerpaniu. Takmer po desaťročí strávenom vo väzení bude Alfonsa Caponeho sužovať demencia a všetky jeho spomienky na násilný a brutálny život sa budú postupne rozplývať, čím ukážu umierajúcemu mužovi podsvetia jeho pravú tvár.

Film nám teda ukáže posledné dni mafiána a Toma Hardyho tak čaká naozaj náročná rola. Tento herec nás však už niekoľkokrát presvedčil o svojich kvalitách a aj o tom, ako dokonale vie stvárniť úlohu gangstra. V tejto úlohe sme ho mali možnosť vidieť vo filmoch ako je Bronson, Peaky Blinders či Legendy zločinu.

Keďže sme sa konečne dočkali oficiálnych záberov z filmu, je veľmi pravdepodobné, že v dohľadnej dobe uvidíme už aj trailer, ktorý nám prezradí oveľa viac detailov. Podľa najnovších správ je film Fonzo v postprodukčnej fáze, no ešte stále sme sa nedozvedeli oficiálny dátum premiéry.

View this post on Instagram

♠️🌅🌠😇🔥🇺🇸💵Chasing Fonzo

A post shared by Tom Hardy (@tomhardy) on

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Capone trailer

Najznámejší gangster všetkých čias Al Capone u mnohých aj po rokoch naháňa strach, ale aj …

Čo bude s Venomom 2, ak sa posunie premiéra Morbiusa?!

Nedávno spoločnosť Sony oznámila, že bude musieť posunúť premiéry všetkých filmov, ktoré mali vyjsť, avšak …