Domov / Novinky / Top 10 filmov, ktoré si musíte pozrieť na Valentína
Zdroj: pinterest.com

Top 10 filmov, ktoré si musíte pozrieť na Valentína

Nezáleží na tom, aký je váš status na facebooku. Dnes je deň svätého Valentína, a to znamená iba jedno – je dovolené napchávať sa čokoládou a užiť si 24-hodinový maratón romantických filmov. Ak sa cítite bezradne, pretože nepoznáte dostatočné množstvo filmov z tohto žánra, nemusíte sa báť. Ponúkame vám 10 filmov, ktoré určite patria k tomuto sviatku. Nebojte sa, nejde o žiadne klišé ako Duch, Pretty Woman či Titanic (hoci sú to všetko skvelé filmy), ale starostlivo vybrané snímky súčasnosti.

1. Malé ženy (2019)

Toto je film, ktorý si pustím za akýchkoľvek okolností, či je Valentín alebo nie. Posolstvo tohto filmu nie je prvoplánové, pretože viac než na romantickú lásku je zamerané na tú rodinnú. Avšak je nadčasové a aplikovateľné do každej doby. Snímka je spracovaná tak, že sa nie len pozeráte, vy ten film prežívate. Plakala som, smiala som sa, zamilovala som sa, ale hlavne ma tento film pohladil po duši.

Zdroj: wallpapersden.com

2. Trilógia 50 odtieňov (2015, 2017, 2018)

Tento romantický thriller zobrazuje „lásku“ ľudí dnešnej doby – drsnú, tvrdú a ideálne na jednú noc… Alebo nie? Trilógia filmov 50 odtieňov nie je iba o sexe. Postupne sledujeme vývoj oboch postáv – Anastázie a Christiana – ako sa menia, prekonávajú svoje strachy a učia sa navzájom si dôverovať. Až nakoniec pustia do svojich sŕdc lásku. Aj napriek tomu, že hodnotenie filmov nie je najlepšie, rozhodne patria do nášho rebríka. Ktoré dievča predsa nesníva o tom, že sa vydá za rozprávkovo krásneho milionára a bude s ním žiť šťastne až do smrti?

Zdroj: wallpapersden.com

3. Predtým, ako som ťa spoznala (2016)

Táto snímka je vo viacerých ohľadoch odlišná od iných romantických drám, hoci využíva prvky, ktoré sme mali možnosť vidieť aj v iných filmoch. Príbeh popisuje rozvíjajúci sa vzťah dvoch hlavných postáv, ktorým osud neprial. Herecké obsadenie je nadmieru sympatické, Emilie Clarke dodáva snímke sviežosť a prirodzenú veselosť a nespútanosť. Matthew Lewis zase dodáva snímke potrebnú vážnosť, čo spolu s Clarkovej postavou tvorí dokonalú harmóniu.

Zdroj: wallpapersden.com

4. Všetkým chalanom, ktorých som milovala (2018)

Tento film prekonal moje očakávania. Čítala som pôvodnú knižnú verziu a musím sa priznať, že ma celkom bavila.  Čo som netušila bolo, že sa im tú príjemnú atmosféru podarí vytvoriť aj v filmovom spracovaní. Hlavní hrdinovia – Lana Condor a Noah Centineo – boli vybraní dokonale, veríte im každú jednu minútu. Za mňa je to jeden z mála romantických teen filmov, ktoré si užijete, aj keď vám „násť“ už dávno nie je.

Zdroj: netflix.com

5. Brooklyn (2015)

Nádherný film, ktorý sa vymyká súčasnej mainstreamovej produkcii. Na mňa osobne zapôsobil blahodárne a pozitívne. Hlavná postava Eilis (Saoirse Ronan) je neuveriteľne sympatická, a hoci to nie je Jana Eyrová, človek jej proste musí vo všetkom držať palce. Jej život je jednoduchý a krásny, a keď sa film dostane do svojho megaromantického záveru, po tvári mi stekali slzy dojatia. Fantastická Saoirse Ronan opäť raz stvárnila neuveriteľnú postavu, ktorej vývoj sledujeme vo filme. Obrovský sympaťák je aj Emory Cohen, ktorý na vás pôsobí ako mladý Robert De Niro. A vôbec, film Brooklyn je celý neuveriteľne pozitívny, čo v kombinácii s výbornou hudbou, obsadením, kostýmami, kamerou a zasadením deja do mojej obľúbenej dekády zaručuje, že sa vám tento film jednoducho nebude nepáčiť.

Zdroj: imdb.com

6. Túžba, opatrnosť (2007)

Na jednej strane je tu zobrazené obrovské množstvo potláčaného napätia, strachu a vášne, ktoré vyúsťujú v skutočne veľmi explicitných sexuálnych scénach, na tej druhej však charaktery postáv, ako aj náladu doby spoznávame len v náznakoch. Celý film je pomalý, no nenudný, napínavý, no „neinfarktový“, a hlavne rovnako tajomný ako jeho hlavné postavy. Tony Leung aj debutujúca(!) Wei Tang podali odrovnávajúco geniálne výkony.  Neuveriteľný príbeh o tom, ako je možné niekoho milovať, hoci je vaša láska zakázaná.

Zdroj: thedullwoodexperiment.com

7. Pýcha a predsudok (2005)

Tento film je moja osobná srdcovka a priznávam, že ma uchvátil. Bola som zvedavá na to, ako si scenáristi a režisér poradia s touto knihou (len tak mimochodom, odporúčam si prečítaj aj tú). A ich práca je perfektná. Tento film sa na nič nehrá, je to klasická romanca z 18.storočia, ale podaná takým spôsobom, že ani jedno oko neostane suché. Atmosféra filmu vás natoľko pohltí, že sa cítite, ako keby ste tam stáli s Elizabeth a čakali na pána Darcyho. Herci podali neuveriteľný výkon,postavy sú napísané prekrásne a ukazujú ich zo všetkých dimenzií. Čo vám budem hovoriť – tento film si získa vaše srdce aj dušu.

Zdroj: wallpapercave.com

8. Môj dokonalý ex (2011)

Som toho názoru (a pravdepodobne je to menšinový názor), že film Môj dokonalý ex v hlavnej úlohe s Annou Faris a Chrisom Evansom je veľmi romantická komédia, dokonalá na Valentína. Samotný dej je síce trošku jednoduchší, avšak postavy sú svieže, úprimné a vopred vedia o svojich nedostatkoch. Okrem toho Evans a Faris zdieľajú chémiu, ktorá doslova vyteká z obrazovky od ich prvého stretnutia. Nie je to film postavený na inteligentnom vtipe, ale je to film, ktorý chápe, ako prinútiť divákov, aby sa zamilovali do hlavných postáv. A to pri romantickej komédií stačí.

Zdroj: wallpapersafari.com

9. Skrotená hora (2005)

Neuveriteľná dráma o vnútornom boji s vlastnou identitou. Príbeh je o dvoch kovbojoch, ktorí sa snažili žiť podľa zabehnutých spoločenských konvencií, avšak vo vnútri im kolovala príliš horúca krv. V divokej prírode sa prebudili ich vzájomné city. Znie to ako klišé? Napodiv nie je. Skrotená hora je príkladom toho, že aj láska dvoch mužov sa dá natočiť bez pátosu či citového vydierania. Tak nejak je tento príbeh omnoho úprimnejší, než všetky ostatné romantické filmy. Dôvodom je, že režisér sa k tomu nestavia ako k problému, kedy je nutné osvietiť spoločnosť, aby sa zbavila svojich predsudkov; pristupuje k tomu ako k otázke prijatia samého seba. Herecké výkony sú vynikajúce – Jake Gyllenhaal aj Heath Leadger vystupujú ako tvrdí kovboji s chlapčenskou dušou, ktorí si hrdo bránia svoje city.

Zdroj: hipwallpaper.com

10. Šialene bohatí Aziati (2018)

Luxus, ktorý sa mi páčil. Pravdou je, že som dlho odkladala, než som sa k tomuto filmu dostala.  Avšak od prvej minúty som bola nadšená! A teraz nemyslím len tým bohatstvom a snobskými výstrelkami, ale aj rodinnými tradíciami a spoločenskými konvenciami. Bohužiaľ, stále platí pravidlo, že ak chudobné dievča „zakopne“ o bohatého mládenca, tak to rozhodne nie je náhoda a automaticky ide o cielené zoznámenie sa so zámerom získať veľa peňazí. A práve kvôli tomuto predsudku si Rachel vytrpela svoje. Avšak mala šťastie, že jej princ Nick nebol zbabelec a Rachel sa nevzdal. Veľmi pozitívny film, ktorý ničí spoločenské majetkové rozdiely.

Zdroj: sky.com

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Tip na film: Diera

Znepokojujúci. Presne tak by sa dal opísať film Diera (The Platform), ktorý sa objavil na …