Domov / Novinky / TOP 10 filmov so zvieratami v hlavnej úlohe
Zdroj: imdb.com

TOP 10 filmov so zvieratami v hlavnej úlohe

Naše drahé zvieratá, či už domáce alebo divé, čo by sme si bez nich počali? Život bez ich prítomnosti by bol jednoducho jednotvárny, nudný a vyčerpávajúci. Ešte šťastie, že sa objavili režiséri, ktorým v hlave skrsla myšlienka zapojiť ich do filmu. Pripravili sme si pre vás 10 filmov a animákov, v ktorých žiaria najmä naši obľúbení chlpáči, šupináči či operenci.

1. Marley a ja (2008)

Zdroj: imdb.com

Neskrotný pes menom Marley svojou energiou ničí všetko, čo mu príde pod veľké laby. Záchodový bar otvorený 24/7, šíre more vhodné na vykonanie potreby a ranná rozcvička v podobe naháňania poštára, sú súčasťou jeho denného harmonogramu. S týmito nástrahami musia zase bojovať Marleyho majitelia, John (Owen Wilson) a Jenny Groganovci (Jennifer Aniston).

Film však nie je len o vystrájaní jedného veľkého labradora, práve naopak. Jeho neplechy dodávajú ich rodinnému životu väčšiu iskru. Obohacujú ich každodenné strasti a slasti. Kto už by sa naňho len hneval?

2. Pí a jeho život (2012)

Zdroj: imdb.com

Z rodinnej komédie prejdime k dobrodružnej dráme odohrávajúcej sa na vlnách nevyspytateľného oceánu. Mladý chlapec menom stroskotal na šírom mori v spoločnosti skutočne netypického spoločníka, bengálskeho tigra Richarda Parkera. Jeden malý záchranný čln a hladný tiger, to rozhodne nemôže skončiť dobre. A predsa, aj v zúfalej situácii dokážu dosiahnuť istú vzájomnú neutralitu. Ich súboj o prežitie uprostred ničoho si na udeľovaní cien vyslúžil štyroch zlatých Oscarov. Príbeh vo vás zanechá veľmi rozporuplné pocity, ale nakoniec budete radi, že ste na tejto dobrodružnej ceste zotrvali až do konca.

3. Psia duša (2017)

Zdroj: imdb.com

Legendy hovoria, že vo filmoch, v ktorých zomierajú zvieratá, plačeme viac, ako keď vidíme zomierať nášho obľúbeného filmového hrdinu. Psia duša je presne ten typ filmu, pri ktorom balík vreckoviek nestačí. Nezáleží na tom či máte alebo nemáte psov v obľube, slza dramaticky stečie po líci nejednému z vás. Bailey sa dokáže po smrti vrátiť späť na svet, ale vždy ako iné plemeno. Napriek tomu, že mal na svojej ceste o hľadaní pravého poslania niekoľko pánov, verný zostal skutočne iba Ethanovi. Pán pes je iný ako divoký Marley, no jedno majú spoločné. Svojmu pánovi dokážu obrátiť svet hore nohami, samozrejme, v dobrom slova zmysle.

4. Hačikó: Príbeh psa (2009)

Zdroj: imdb.com

Rukopis režiséra Lasse Hallströma je jednoducho čitateľný rovnako ako pri predchádzajúcom filme. Jasné je, že po jeho filmoch skončíme emočne vyšťavený, ale nadšený z celého filmového zážitku. Príbeh, inšpirovaný skutočným psom, oddaného len jednému pánovi, vás chytí za srdce možno o niečo viac, ako v prípade Psej duše. Richard Gere tu stvárnil úlohu profesora pána Parkera, ktorého si akoby zázrakom za svojho jediného pána vybral Akita Inu počúvajúci na meno Hačikó. Ich vzájomné puto pretrhne až smrť profesora, no hlboká oddanosť Hačikó prekoná aj túto súčasť života.

5. Kocúr Bob (2016)

Zdroj: imdb.com

Čo by to bol za rebríček, keby sa v ňom neobjavili aj domestikované šelmy z mačacích radov? Bývalému narkomanovi a pouličnému umelcovi Jamesovi Bowenovi skríži cestu zranená mačka, pri čom netuší ako mu toto stretnutie pozmení život. Možno trochu klišé, ale náhodné stretnutie dvoch životom zronených zástupcov z ľudskej a zvieracej ríše, zapríčiní ich spoločné hojenie rán. Poznáte to, jeden druhému vlastne zachránia život, no kocúr z toho aj tak vyjde ako najväčší víťaz. Aké rozkošné…

6. Hľadá sa Nemo (2003)

Zdroj: imdb.com

Jednoznačne k najpopulárnejším animovaným filmom od spoločnosti Walta Disneyho patrí práve táto rozprávka. Rybičky to dokázali. V čase vydania spôsobili vo filmovom priemysle doslova ošiaľ. Príbeh možno pôsobí jednoducho, keď oranžovú rybku Nema unesú a otec Marlin sa ho snaží nájsť a doviezť naspäť domov. Popri tom zažije veľa bláznivých dobrodružstiev a stretne nových priateľov, ako napríklad tú najviac zábudlivú rybku menom Dory. No zároveň je to veľmi magické, pútavé dielo, ktoré nerobí problém si pozrieť či máte desať, tridsať alebo päťdesiat rokov.

V roku 2016 vyšlo aj nezávislé pokračovanie s názvom Hľadá sa Dory, no ako už názov naznačuje, v tomto prípade sa hľadala spomínaná modrá rybička Dory. Na popularitu Hľadá sa Nemo však Dory nedoplávala.

7. Tajný život maznáčikov (2016)

Zdroj: imdb.com

Už na plagáte k rozprávke stojí: „Čo vaši domáci miláčikovia robia, keď nie ste doma?“ No kto už by to nechcel vedieť, keď po návrate zo školy či práce na nás čaká totálny výbuch a uprostred toho zmätku pár nevinných očí? Tvorcovia nám týmto takmer splnili sen. Nečakáme, že sa naši miláčikovia vezmú na plavbu loďou, budú blúdiť kanálom s „nesprávnymi“ kamarátmi alebo vyžerú továreň na párky. No jednotlivé časti z tejto animovanej komédie by sa k realite mohli priblížiť. Mačka čo si sama otvorí chladničku a všetko zožerie, či lietajúca andulka ako stíhačka, no ktovie, o čom snívajú naši štvornohí priatelia.

O tri roky neskôr vyšlo aj pokračovanie, ktoré si o niečo málo u divákov polepšilo. Stále sme tak mohli vidieť poriadnu porciu zábavy, o ktorú sa jednotlivé zvieratá postarali.

8. Ratatouille (2007)

Zdroj: imdb.com

Obvykle sa nám pri predstave potkana v blízkosti nášho jedla zdvihne žalúdok. Čo ak ten jeden malý potkan ale varí lepšie ako malý bôžik? Predstava, že by varil potkan je rovnako nereálna ako ľadový medveď uprostred Tatier. V animovanom svete je možné všetko, a preto pod rukami režiséra Brada Birda a šikovných majstrov z Pixar Animation Studios, vznikol celovečerný animovaný film Ratatouille. Potkan menom Remy sníva o tom, že jedného dňa bude variť v luxusnej päťhviezdičkovej reštaurácii priamo v Paríži. Lenže, kto by zamestnal potkana? Ujme sa ho až nešikovný umývač riadov Linguini, ktorý zhodou okolností pracuje v tejto reštaurácii. Dôsledkom toho je zmena ich životov k lepšiemu.

9. Zootropolis (2016)

Zdroj: imdb.com

Svet, v ktorom žijú zvieratá rovnako ako my teraz? Prečo nie! Predátori a bylinožravce spoločne nažívajú v meste Zootropolis, ktoré by sa dalo prirovnať napríklad k New Yorku. Rozmanité mesto ponúka aj rôzne typy mestských častí, od zámožnejších po skromnejšie. A ako každé správne mesto, aj tu sa vyskytuje kriminalita. Do boja proti nej nastupuje mladá policajtka, zajačica Judy Hoppsová, odhodlaná vyriešiť najväčší zločin v histórii celého mesta. Každý správny hrdina potrebuje svojho parťáka a zhodou okolností táto úloha prischla prefíkanej líške, Nickovi Wildovi. Skutočne nezvyčajná dvojica, no práve ich skvelá vzájomná chémia vás prevedie celým dobrodružstvom. Ak obľubujete rozkošné zvieratká všetkých tvarov a veľkostí na jednom mieste, Zootropolis je tá správna voľba.

10. Doba ľadová (2002)

Zdroj: imdb.com

Stretnú sa mamut, šabľozubý tiger a leňochod, ktorí chcú vrátiť ľudské mláďa späť k svojmu druhu… Znie to skoro ako začiatok dobrého vtipu, ale v tomto prípade ide o realitu. Režiséri Carlos SaldanhaChris Wedge nás preniesli o niekoľko tisícok rokov dozadu pred naším letopočtom. Treba uznať, že sa im to podarilo. Netypickú, no o to viac zábavnejšiu trojicu v zložení Mannyho (mamut), Sida (leňochod) a Diega (tiger) si zamilujete od samého začiatku. Aj keď nemalú zásluhu na humore má aj veverica menom Scrat, donekonečna naháňajúci jeden a ten istý žaluď. Doba ľadová má niekoľko pokračovaní, no len prvý diel si dokázal získať od kritikov a divákov vysoké hodnotenie.

Na filmy o zvieratách nie sme nikdy dosť starí. Existuje ich veľké množstvo, ale nie všetky sa nám do rebríčku vošli. Ak vás nezaujali filmy z nášho výberu, podeľte sa s nami o vaše obľúbené filmy.

O Kristína Kittnerová

Som študentka masmediálnej komunikácie. Obľubujem sledovanie najmä juhokórejských seriálov a filmov, no nepohrdnem ani dobrým anime. Ak si mám vybrať jeden žáner, vyberiem si komédiu. Je fajn pozerať film a zároveň posilňovať brušné svalstvo.

Neprehliadni

Pripravuje sa projekt „Nova“

Napriek tomu, že len pred rokom predstavilo štúdio Marvel svoju doteraz najväčšiu fázu, nezaspali na …

10 najzárobkovejších filmových remakov spoločnosti Disney

Hoci Disneyho filmové adaptácia sú často kontroverzné a mnohí veria, že nikdy nebudú rovnako magické …