Domov / Novinky / TOP 10 najsilnejších čarodejníkov zo sveta Harryho Pottera
Zdroj: screenrant.com

TOP 10 najsilnejších čarodejníkov zo sveta Harryho Pottera

Nesmrteľný príbeh o chlapcovi, ktorý prežil. Presne tak sa dá opísať život Harryho Pottera. Podmanil si milióny ľudí po celom svete, aj keď nebol najsilnejším čarodejníkom vo svete plnom mágie.

Príbeh z pera J.K. Rowlingovej si obľúbili mnohí a celá generácia vyrastala spolu s hlavným hrdinom Harrym Potterom. Aj keď bol Harry neschopný v pamätaní si ingrediencií v rôznych lektvaroch, vynikal v kúzlach. My sme si pre vás pripravili top 10 najsilnejších čarodejníkov z tohto sveta. Predpokladáme, že samotný Harry by sa umiestnil niekde v top 15.

10. Divooký Moody

Divooký Moody, ktorého skutočné meno je Alastor Moody, bol Aurorom. Jeho smutný koniec prišiel na konci série, pri finálnom boji medzi dobrou a zlou stranou. Avšak keď ho diváci mohli vidieť po prvýkrát, bolo naznačené, že je jedným z najlepších čarodejníkov, keďže uväznil väčšinu väzňov v Azkabane. My sme ho v sérií stretli už ako starého, uhundraného čarodejníka, ale určite by bol fenomenálny, kebyže ho stretneme 10 rokov pred tým.

zdroj: pinterest.com

9. Bartemius Crouch Sr.

Barty Crouch Sr. bol jedným z najvplyvnejších ľudí na ministerstve, pričom sa dlho uvažovalo, že by sa mohol stať Ministrom mágie. Dokázal komunikovať vo viacej ako 100 jazykoch a snažil sa presadiť, aby aurori mohli používať neodpustiteľné kliatby, aby chytili temných čarodejníkov. Rovnako ako Moody, aj on bol v svojich najlepších rokoch veľmi silný a mnohí sa ho báli.

zdroj: pinterest.com

8. Severus Snape

Patrí medzi najkontroverznejšiu postavu celej série, pričom sama J.K. Rowlingová ho obraňuje a tvrdí, že hlboko vo vnútri bol hrdinom. Diváci mu však nedokážu odpustiť to, čo robil Harrymu po celé tie roky. Určite však patrí medzi najsilnejších čarodejníkov. Mal talent pre vytváranie lektvarov, vytváral rôzne kúzla (Sectumsempra, Levicorpus) a bol veľmi dobrým occlumenom, čiže dokázal prekabátiť aj samotného Temného pána, aby veril, že je na jeho strane.

zdroj: pinterest.com

7. Credence Barebone

Credenca prvýkrát diváci videli až v sérií Fantastické zvery, ktorá sa tiež odohráva vo svete kúziel. Spočiatku si všetci mysleli, že je čarodejník, ktorý nedokáže čarovať. Nikto nečakal, že bude taký silný. Nielenže v sebe ukrýva obrovskú magickú silu. ale je tiež súčasťou rodiny Dumbledorovcov. Má mnoho schopností, ktoré sa len teraz začali v sérií objavovať, ale jedno je isté. Je veľmi silný.

zdroj: pinterest.com

6. Godric Gryffindor

Mnohí zabúdajú na to, že Rokfort bol založený najsilnejšími čarodejníkmi svojej doby. Jedným zo zakladateľov bol aj Godric Gryffindor.  Ten reprezentoval silu, odvahu a zanietenie. Mal mnoho schopností, dokázal z ničoho nič vymyslieť zaklínadlá a dokázal predať svoju silu a schopnosti ďalším generáciám v jeho rode.

zdroj: pinterest.com

5. Salazar Slytherin

Predpokladáme, že Salazar bol silnejší než Godric, pretože dokázal posunúť svoje sily na úplne inú úroveň. Potlačil všetky zábrany a vytvoril kúzla, ktoré by sme teraz zaradili do temnej mágie. Mal mnoho schopností, ktorým sa ešte aj dnes len málokto vyrovná. Dokázal rozprávať parselčinou, jazykom hadov a vytvoril si tajnú miestnosť v Rokfortsom hrade, ktorú mnohí poznáme ako tajomnú komnatu.

zdroj: pinterest.com

4. Merlin

Aj keď sme túto postavu priamo vo sfilmovanej sérií nevideli, podľa tvrdení vieme, že bol jedným z najsilnejších čarodejníkov všetkých čias. Keď svojho času prišiel na Rokfort, bol zaradený do slizolinu.

3. Gellert Grindelwald

Ten zloduch pred Voldemortom alebo aj hlavný zloduch zo série Fantastické zvery. Grindelwald mal veľmi podobné názory na svet ako mal neskôr aj Voldemort, ale skôr sa na jeho presvedčenie zameral v politike, nie bojom. Napriek tomu, že jeho vláda nikdy nebola až tak temná ako Voldemortova, jeho zástupcovia boli všade vo svete. Bol tak silný, že bol v skutku výborným rivalom pre Dumbledora. Dôvod prečo je na 3. mieste je jednoduchý, moc stratil oveľa skôr ako Voldemort.

zdroj: pinterest.com

2. Lord Voldemort

Lord Voldemort, ktorého skutočné meno bolo Tom Marvolo Riddle bol najlepším čarodejníkom čiernej mágie. Jeho schopnosti boli tak dobré, že nikto ho nedokázal poraziť. No… až na jedného, ale to budeme ignorovať. Bol tak mocný, že dokázal rozdeliť vlastnú dušu na 7 častí, kebyže sa nezistí, kde sa tieto časti nachádzajú, bol by nesmrteľným. Bol tak dobrý, že ho nedokázal poraziť len jeden, aj Harry potreboval množstvo pomoci, aby ho konečne porazil. Pravdou je, že bol zlý, ale v skutku brilantný.

zdroj: pinterest.com

1. Albus Dumbledore

Jediný muž, ktorý by Voldemorta porazil. Jediný čarodejník, ktorého sa bál aj samotný Temný pán, Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore. Dumbledore vyzeral celkom neškodný, keď sme ho prvýkrát vo filmovej sérií stretli. Milý starý pán, ktorý bol riaditeľom školy pre čarodejníkov a chcel pre všetkých len to najlepšie. Počas série sme videli rôzne ukážky, kde sme sa stali svedkami jeho neskutočných schopností. Všetko sa dialo ako Dumbledore predpokladal, svojim plánovaním dokázal poraziť Temného pána, ak keď nebol tým, ktorý použil prútik. Pre nás je jednoznačne najsilnejším čarodejníkom všetkých čias.

zdroj: wizardingworld.com

 

Súhlasíte s naším výberom, alebo by ste dali do TOP 10 niekoho iného?

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

10 vecí, ktoré sa stanú iba vo filme s Jasonom Stathamom!

Fanúšikom akčných filmov určite nie je neznáme meno Jason Statham. Pre nás Slovákov je to …

TOP 10 filmov so zvieratami v hlavnej úlohe

Naše drahé zvieratá, či už domáce alebo divé, čo by sme si bez nich počali? …