Domov / Novinky / Top 15 neplánovaných scén, ktoré ostali vo filmoch

Top 15 neplánovaných scén, ktoré ostali vo filmoch

Aj tí najtalentovanejší a najprofesionálnejší herci občas zabudnú svoj text. Mnoho z nich má aj obrovský talent na improvizáciu, čo už mnohokrát využili počas natáčania filmov. Boli by ste prekvapení, koľko slávnych a ikonických scén vzniklo, pretože bol herec chorý, omylom spadol alebo jednoducho improvizoval. A hoci vo filme to vyzerá ako perfektne naplánovaná scéna, pravdou je, že je to skôr šťastná náhoda. Pripravili sme si pre vás rebríček 15 scén, ktoré vznikli úplnou náhodou, ale režisérom sa tak páčili, že ich vo filme nechali.

Zdroj: famefocus.com

1. Krstný otec (1972)

Jedna z najpamätnejších scén – mafiánsky boss Don Vito Corleone dáva rozkaz na zabitie, zatiaľ čo hladká mačiatko. V scéne pôvodne žiadne zviera byť nemalo, avšak táto mačička ja nejako dostala do natáčacieho priestoru a skončila hercovi na rukách počas už nakrúcania scény. To pomohlo vytvoriť ikonickú scénu tohto slávneho filmu.

2. 40 rokov panic (2005)

Vo väčšine prípadov sa scény s depiláciou voskom natáčajú za pomoci špeciálnych efektov a make-upu. Steve Carrel mal však pocit, že by bolo omnoho lepšie, aby sa nechal depilovať v skutočnosti. Reakcia herca je teda na 100% úprimná a úplne geniálna. Carrel prezradil, že ten zážitok bol tak príšerný, že sa zaprisahal, že to už nikdy pre nijaký film neurobí.

3. Temný rytier (2008)

Hoci je ťažké predstaviť si scénu povýšenia Jima Gordona bez Jokerovho sarkastického tlieskania, nikdy to nebolo súčasťou scenára. Jednoducho to bola úžasná improvizácia Heatha Ledgera, ktorá dodala tejto scéne tú správnu šťavu.

4. Pán prsteňov: Dve veže (2002)

Počas scény, keď Eowyn hľadí do diaľky, môžeme vidieť, ako sa vlajka odtrhla z tyče a odletela. Aj keď to vyzerá úmyselne a metaforicky, vlajka odletela iba náhodou. Ale tak dobre zapadla do scény, že sa to tam tvorcovia filmu rozhodli nechať.

5. Otec v sukni (1993)

Pamätáte sa na scénu, v ktorej si pani Doubtfirová dá na tvár polevu? Tak táto scéna išla úplne mimo pôvodný plán. Počas natáčania bolo tak horúco, že poleva sa začala veľmi rýchlo rozpúšťať, a tak musel Robin Williams jednoducho improvizovať. V momente, keď poleva čľupla do pohára pani Sellnerovej, sa rozhodol povedať: „Teraz tam máte cukor aj mlieko.“

6. Dobyvatelia stratenej archy (1981)

Scéna, kde sa Indiana Jones stretne s bojovníkom s mečom, bola navrhnutá ako akčný duel. Avšak herec Harrison Ford mal žalúdočné problémy a nechcelo sa mu bojovať. Režisér sa preto rozhodol urobiť malú zmenu – namiesto duelu s mečmi Indiana jednoducho vytiahne revolver a protivníka zastrelí. Táto malá zmena sa stala jednou z najikonickejších scén z tejto filmovej série.

7. Strážcovia Galaxie (2014)

Scéna, v ktorej Quillovi vypadne orb z ruky, nebola v pláne. Herec Chris Pratt je trochu nešikovný a rekvizita mu omylom vypadla z ruky. Herec a rozhodol improvizovať, orb rýchlo zdvihol a pokračoval v hraní. Tvorcovia filmu mali pocit, že sa to hodí tak k Prattovmu charakteru, ako aj k celému filmu a rozhodli sa tam túto chybu nechať.

8. Thor: Temný svet (2013)

MCU je známe svojimi vtipne, ale trefne, dosadenými scénami. V druhom pokračovaní Thora, herec zavesí svoje kladivo na vešiak pre kabáty. Scéna bola tak dokonale vtipná, že vyzerá ako dopredu naplánovaná. Ale to nebola. Chris Hemsworth sa snažil urobiť niečo vtipné a jeho improvizácia sa naozaj vyplatila.

9. Tony Stark – ktorýkoľvek film v MCU

Počas natáčania filmov Iron Man, herec Robert Downey Jr. pašoval rôzne snacky na natáčanie napriek tomu, že sa režisér pokúšal zastaviť. Nakoniec sa rozhodol, že tento zlozvyk bude aj jednou z čŕt Tonyho Starka – takže každá scéna, kde Tony niečo je, je pravdepodobne mimo scenár.

10. Denník princeznej (2001)

Anne Hathaway znázorňuje trochu čudácke dievča, ktoré zistí, že je dedičkou trónu. Počas natáčanie scény, kde sa mal jej charakter prechádzať po lavičkách s kamarátkou, Anne nešťastne spadla. Avšak táto nešikovnosť vystihovala aj hlavnú hrdinku, takže sa táto neplánovaná nehoda stala súčasťou filmu.

11. Divoký Django (2012)

Leonardo DiCaprio je excelentný herec, ktorý nevystúpi z roly ani keď sa zraní. To dokázal počas natáčanie tejto scény, keď si rozrezal ruku na rozbitom pohári. Aj napriek množstvu krvi pokračoval v hraní. Táto scéna bola pôvodné napísaná bez zranení, ale práve vďaka výkonu herca, zostala vo filme.

12. Zvyčajní podozriví (1995)

Scéna, v ktorej boli zoradení všetci podozriví, mala byť pôvodne seriózna – predsa len, je to vážna situácia. Herec Benicio del Toro (v strede) mal počas natáčanie vetra a neustále  a hlasno prdel. Navyše, herci mali za úlohy improvizovať pri čítaní hlavnej vety a podať ju podľa seba: „Daj mi tie zasrané kľúče, ty sk*****ý hajzel!“ A hoci sa to režisérovi nepáčilo, herci sa nedokázali udržať a počas natáčania sa výborne bavili.

13. Rýchlo a zbesilo 6 (2013)

Pamätáte si jednu z tých najzábavnejších scén, keď Roman povedal: “ Hej Mia, mala by si si schovať detský olejček.“ a Hobbs odpovedal: „A ty si schovaj to prdelaté čelo.“? Herec Dwayne Jonhson túto vetu zaimprovizoval počas natáčania ako odpoveď na Romanove podpichnutie. Pôvodne to v scenári nebolo a nikto z hercov to ani nečakal, čo môžeme vidieť aj z reakcie Ludacrisa stojaceho vedľa Romana.

14. Vlk z Wall Street (2013)

Asi nikoho neprekvapí, že tá zvláštna scéna, v ktorej si Matthew McConaughey búcha do svojej hrude, nebola v scenári. Herec prezradil, že táto aktivita je jeho rituál pred natáčaním a pomáha mu uvoľniť sa. Leonardo DiCaprio navrhol, aby to využili v danej scéne a sedelo to tak divno perfektne.

15. Pravdivé lži (1994)

V jednej z erotických scén sa hlavná postava snaží urobiť sexi striptíz. Počas natáčania však spadla. Herečka sa však rýchlo postavila a okamžite v zvádzaní pokračovala. Môžeme vidieť, že herec sa takmer postavil zo stoličky, aby herečke pomohol. Režisérovi sa páčilo, že práve tento moment dodal autentickosť celej scéne.

Toto je náš výber top 15 neplánovaných scén, ktoré zostali vo filme. Máte iného favorita?

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Pripravuje sa projekt „Nova“

Napriek tomu, že len pred rokom predstavilo štúdio Marvel svoju doteraz najväčšiu fázu, nezaspali na …