Warning: Illegal string offset 'custom_css_post_id' in /data/www/22514/logout_sk/www/wp-includes/theme.php on line 952
streda , január 22 2020
Domov / Novinky / Top 5 zaujímavostí duchárskej série The Conjuring
The Conjuring
Zdroj: parentpreviews.com

Top 5 zaujímavostí duchárskej série The Conjuring

V minulom článku sme načrtli 5 zaujímavých faktov z nakrúcania filmu Mníška. Tento raz sme si pre vás pripravili prehľad neobyčajných faktov z celého univerza The Conjuring.

1) Múzeum Varren´s Ocult je skutočné a môžete ho navštíviť
Toto múzeum zozbieralo množstvo artefaktov v priebehu päťdesiatich rokov, čo ho robí najstarším tohto druhu. Všetky kúsky nachádzajúce sa v ňom boli používané na extrémne nebezpečné okultistické praktiky a diabolské akty. Nachádza sa tu napríklad Shadow doll, ktorá by údajne mala prísť do vašich snov a zastaviť vám srdce, alebo upíria truhla používaná moderným upírom, z bábik je tu aj ošumelá Ann, ktorá je vraj zodpovedná za smrť mladého muža a množstvo iných útokov na ľudí, ktorí s ňou prišli do kontaktu.

2) V dome skutočne umrelo množstvo ľudí
Pred tým, než sa skutočná rodina Perronových nasťahovala do domu na Islande, žilo v ňom a zomrelo osem generácií rôznych rodín. Všetky sprevádzala séria neprirodzených úmrtí. Došlo k dvom samovraždám, smrti otravou, znásilneniu a zavraždeniu 11 ročného dievčatka, dvom utopeniam a štyrom zamrznutiam. Najviac úmrtí sa dotklo rodiny Arnoldovej, z ktorej pochádzala hlavná záporná postava filmu Batsheba Shermanová.

3) Skutočná Annabelle vyzerá úplne inak
Pre tých, ktorí sa boja toho, že ich bude naháňať strašidelná Annabelle, máme jednu dobrú a jednu zlú správu. Tá zlá je, že Annabell skutočne existuje. Tá dobrá, že vyzerá úplne inak, než vo filme. V skutočnosti nie je tak diabolsky strašidelná. Kľúčový rozdiel medzi filmovou a originálnou bábikou je, že tá skutočná verzia bábiky je zatvorená za sklenenou vitrínkou, vytvorená je z látky a má milý úsmev.

4) Prečo film dostal podľa MPAA hodnotenie R?
Keď sa horor vrátil z organizácie The Motion Picture Association of America, ktorá slúži na ochranu záujmu filmových štúdií, režisér James Wan nemusel vystrihnúť ani upraviť žiadny záber. Ani jeden totiž neobsahoval prehnané sexuálne, násilné alebo krvavé scény. Aj napriek tomu je tento film neprístupný mladistvým pod 17 rokov bez sprievodu rodičov a to len preto, lebo ako celok je príliš strašidelný.

5) Valakove meno sa objavuje v mnohých scénach
Jeho meno bolo vyhláskované napríklad na knižnici pred tým, než Lorrainina dcéra uvidela samotného Valaka. Tieto detaily umocňovali pocit, že Valak je prítomný počas celého deja, nie len v scénach, kde sa zjavil. Podobné finty sú použité vo viacerých filmoch. Tvorcovia pomocou nich ovplyvňujú podvedomé vnímanie diváka.

Zdroj: csfd.cz

O Mária Šmilňáková

Neprehliadni

Mníška

The Nun – desivá mníška z Conjuringu sa predstavuje v prvom traileri

Dočkali sme sa. Po úspešnej sérii Conjuring od Jamesa Wana, ktorá zarobila celosvetovo 600 miliónov …