Domov / Novinky / Top 5. zaujímavostí, ktoré musíte vedieť o natáčaní filmu Pivnica

Top 5. zaujímavostí, ktoré musíte vedieť o natáčaní filmu Pivnica

Ako sa nakrúcalo s hercami z rôznych krajín? Prečo slovenský film režíruje ruský režisér? Akí hip-hoperi hrajú vo filme? Kde všade sa Pivnica natáčala? To všetko sú otázky, na ktoré dostanete odpoveď v tomto článku.

1) Na výrobe filmu pracovali ľudia z piatich krajín: Slovensko, Česko, Rusko, Francúzsko a Spojené štáty. Ako zvládli tvorcovia jazykovú rôznorodosť? Jean-Marc Barr: „Svoje repliky som hovoril po anglicky, Oľga svoje po rusky. Igor režíroval po rusky, občas po rusky hovoril aj kameraman Martin Žiaran. Väčšina hercov a štáb, samozrejme, hovorili po slovensky. Jazyk nebol problémom, no bolo zaujímavé pracovať v trojjazyčnom, medzinárodnom prostredí. Každý z nás totiž priniesol iný spôsob práce či temperamentu, všetci však boli úžasne profesionálni, takže to bolo veľmi príjemné nakrúcanie.

Milan Ondrík a Dalyb

2) Producentka Lívia Filusová sa pre ruského režiséra Igora Vološina rozhodla na základe jeho predošlej tvorby. „Každý jeho film sa od seba líšil, čo mi dávalo záruku kreatívnej flexibility. Vedela som, že na Slovensku nie je celkom bežné, aby slovenské filmy režírovali zahraniční režiséri. Ale nebránilo mi to, aby som sa o to pokúsila,“ vraví producentka v rozhovore pre Itafilm. To, že ponuku na spoluprácu prijal Jean-Marc Barr, bolo pre ňu obrovskou skúsenosťou a skvelým zážitkom. „Fakt, že v slovenskom filme hrá takáto hviezda, je pozitívny signál pre slovenské audiovizuálne prostredie. Slovenský film môže a má čo ponúknuť i veľkým medzinárodným hviezdam. Chcem v tomto trende pokračovať i v ďalších projektoch.

Jean-Marc Barr

3) Vo filme sa objavil aj Slovenský hudobný producent a rapper Dalibor Štofan – Dalyb. Tento film je jeho hereckým debutom. Z hip-hopovej scény sa v Pivnici ukáže aj Fobia Kid či BIGHORSE.

4) Pivnica, v ktorej sa odohráva finále nebola kulisou, ale skutočnou pivnicou. V stiesnených priestoroch sa filmárom zrejme pracovalo ťažko, ale kameraman Martin Žiaran tvrdí, že vďaka tomu majú tieto zábery svojskú atmosféru.

5) Pivnica sa nakrúcala výlučne na Slovensku a v lokalitách Nová Lehota, Stará Turá či Topoľčianky.

Pivnica

O Mária Šmilňáková

Neprehliadni

Nový slovenský film spod zeme – Pivnica

Itafilm uvádza novú slovenskú drámu Pivnica, ktorá predstaví príbeh o zmiznutí Janky, dcéry manželov Milana …

Prichádza prvý trailer k novej slovenskej dráme Pivnica!

Konečne sme sa dočkali prvého traileru k dlhoočakávanému filmu Pivnica. Táto ťaživá dráma nesie prvky …