Domov / Tip na film / Dráma / Zlatokopky: Striptíz nestačí. Nastal čas rybárčiť.
Zdroj: imdb.com

Zlatokopky: Striptíz nestačí. Nastal čas rybárčiť.

Každý bol niekedy zvedavý, ako to v takom striptízovom klube vyzerá. Režisérka a scenáristka filmu Zlatokopky, Lorene Scafaria, vám ukáže každé zákutie miesta pretekajúceho hormónmi, šampanským a peniazmi. Pohodlne sa usaďte, začíname.

Zdroj: imdb.com

Nad novým nápadom Lorene Scafaria nemusela dlho premýšľať. Inšpirovala sa článkom The Hustlers at Scores publikovaným v New York Magazine. Bývalá striptérka v rozhovore opísala udalosti z rokov 2007 až 2013. Počas tejto doby, spoločne so svojou priateľkou a kolegyňou z fachu, okradli prevažne bohatých mužov pracujúcich na Wall Street o státisíce dolárov.

Dej filmu Zlatokopky

Destiny, nováčik v klube, má skvelé organizačné schopnosti. Ramona, hviezda klubu, vie manipulovať s ľuďmi. Spolu sú neporaziteľné. Aspoň do momentu, keď finančná kríza z roku 2008 vyženie zákazníkov z klubu. Ramona sa nehodlá zdať bez boja a založí si biznis na okrádaní ženatých zbohatlíkov, ktorým štipkou drogy prisolila nápoj. Zodpovednosť za dieťa a nedostatok financií prinútia Destiny prijať Ramoninu ponuku v spoločnom podnikaní. Volavky Mercedes a Annabelle v noci opantávajú bezbranných mužov, zatiaľ čo Destiny a Ramona vysávajú ich nablýskané kreditky. Biznis prekvitá a šatníky dievčat sa napĺňajú rovnakou rýchlosťou ako ich bankové kontá. Všetky štyri zabúdajú na jedno – pri každom úspechu, hrozí aj pád.

Režisérka si už v minulosti sama napísala scenár a postarala sa o réžiu k filmu Seeking a Friend for the End of the World s Kierou Knightley a Stevom Carellom. Svoje schopnosti opäť využila aj vo filme Zlatokopky.

Zdroj: imdb.com

Herecké obsadenie

Do hlavnej úlohy Destiny obsadili skvelú herečku Constance Wu, ktorú možno poznáte ako Rachel Chu z Crazy Rich Asian z roku 2018. Úlohu postupne sa meniacej Destiny zo začiatočníckej striptérky na diabolsky dobrú manažérku gangu zlodejok zvládla bravúrne.

Líderku skupiny Ramonu stvárnila celosvetovo známa herečka a speváčka Jennifer Lopez. Práve ona bola tým lákadlom k tomuto filmu, ktoré chcel každý vidieť vlniť sa pri tyči. Je nutné dodať, že toto bola jedna z jej najlepších úloh, aké kedy hrala. Nápad omámiť mužov a vytrieskať z nich peniaze sa zrodil práve v jej hlave. Úloha rafinovanej striptérky, túžiacej zabezpečiť svojej dcére lepší život, jej sadla oveľa viac ako postava hotelovej chyžnej z filmu Kráska z Manhattanu.

Novinárku, ktorá po odhalení gangu behom filmu spovedá Destiny pre svoj článok, si zahrala Julia Stiles. Povedomá vám bude vďaka postave Kat Stratford z komédie 10 Things I Hate About You. Hlavnú dvojicu dopĺňali herečky Keke Palmer a Lili Reinhart ako Mercedes a Annabelle, ktoré kvôli rodinným či partnerským problémom prijali Ramoninu ponuku na spoluprácu.
Vo filme krátko vystupuje aj známa americká rapperka Cardi B, dnes už bývalá striptérka.

Zdroj: imdb.com

Záver

Po prečítaní článku a pozretí filmu je zrejmé, že Loren Scafaria sa verne držala príbehu skutočnej bývalej striptérky (vo filme hranou Destiny). Nevynechala ani jednu reálnu udalosť, či už pozitívnu, alebo negatívnu. Po zhliadnutí filmu sa dostaví pocit, akoby ste sa stali súčasťou ich malej zločineckej rodinky. Jednoducho si ich zamilujete presne také uletené, aké sú. Ich skutky v podobe zdrogovania a okradnutia mužov nie sú chvályhodné. A to aj napriek tomu, že slepá túžba po spoločnosti krásnych žien a odpútania sa od reality, mužov samých priviedla k tomu, aby sa z nich stali obete.

Je ťažké odcudzovať tieto ženy za využitie dostupnej príležitosti. Boli bez peňazí, bez šance zamestnať sa v nejakom bežnom povolaní a jednoducho zúfalí ľudia, robia zúfalé činy. Každý v podobnej situácii, talentom a možnosťami, by sa k takýmto skutkom mohol raz znížiť. Vidina rýchleho zárobku je lákavá. Kto tvrdí, že nie, klame.

Zdroj: imdb.com

Film Zlatokopky mal svoju premiéru na Slovensku 10. októbra 2019. Rýchlo sa rozvíjajúci dej s dobrou hudbou, vás takmer okamžite pohltí. Nechýbajú mu ani humorné situácie. Zaujímavé je aj preplietanie minulosti s rozprávaním Destiny v prítomnosti. Ženské obsadenie a ich vzájomná chémia funguje na obrazovke taktiež skvelo. Problém však nastane až v závere. Od polovice deja už presne tušíte, ako to dopadne. Chýbala tomu väčšia dráma, ktorá by vás prinútila neodchádzať od obrazovky. Z tohto dôvodu naše hodnotenie kleslo na 7,5 bodov z 10.

ČSFD - 56%
IMDb - 63%
Logout.sk - 75%

65%

User Rating: Be the first one !

O Kristína Kittnerová

Som študentka masmediálnej komunikácie. Obľubujem sledovanie najmä juhokórejských seriálov a filmov, no nepohrdnem ani dobrým anime. Ak si mám vybrať jeden žáner, vyberiem si komédiu. Je fajn pozerať film a zároveň posilňovať brušné svalstvo.

Neprehliadni

Tip na film: SCOOB! (2020) – Recenzia

Scooby-Doo a Záhady s.r.o zažívajú nové dobrodružstvo. SCOOB! je milý a zábavný film, ktorý obsahuje …

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …